Hozzászólás
banyaiz Előzmény: #788481milyen hozadékot remélünk ebből az oroszokkal?
Putyin szándéka nyilvánvaló a szankciók eltörlése , és a Krím , Donyeck megszerzésének nemzetközi elismerése. Ebben egy apró lépés az, hogy egy totál súlytalan de EU-s ország miniszterelnökével jópofizik egy kicsit. Bomlasztva ezzel az EU-s álláspont erősségét.
De mi mit remélünk attól, hogy erre a kimenetelre fogadunk? Ezt megelőzve már körbeudvaroljuk őket? Az oroszok ezt megjegyzik és honorálják nekünk üzletileg?
Számomra egy totális szereptévesztésnek tűnik egy magyar miniszterelnök részéről egy ilyen játszmába keveredés. Nem látom a hozam-kockázat vonalon ez miért buli nekünk.
Minek ugrálunk itt a jelentéktelen súlyunkkal ilyen ügyekben. Az oroszok építenek nekünk atomerőművet és szállítanak gázt stb nekik ez üzleti érdek akkor is ha mi nem puncsolunk nekik. Totál értelmetlen játszmának tűnik ez.
Az oroszok hálájára számítunk, hogy majd ezt meghálálják nekünk későbbiekben?
Ebben az egész történetben piciben benne van az EU válsága. Egy ilyen Orbán súlyú kis mitugrász politikus külön utakon jár/járhat egy ilyen stratégiai kérdésben mint az Oroszországhoz való viszony. Ezt megteheti következmények nélkül egy EU-ban. Ez megint egy alapoknál meglévő rendszerszintű problémára utal.