Re: nincs cím
Janicroft Előzmény: #691066Na b*zdmeg, már mindenkit megvásárolnak körülöttünk! :D
a KBC-s elemzést egyébként olvastad erről?
Ne igyunk előre a medve bőrére!
(-) A profitabilitás alapján egyáltalán nem biztos, hogy a Magyar Telekom lenne a legjobb választás a Deutsche Telekom számára. A hazai távközlési cég EBITDA marginja ugyanis nem csak a DT csoportétól marad el, hanem a felvásárlási célpont címére egyaránt pályázó, 40 százalék feletti eredményhányaddal rendelkező Slovak Telekomtól, illetve Hrvatski Telekomtól is.
(-) Hasonló okokból kifolyólag a várható osztalékbevételek terén sem a Magyar Telekom tűnik a célravezető választásnak. A hazai telekomcég kisebbségi részvénycsomagjának megvétele "csupán” 35 millió eurós plusznak megfelelő osztalékbevétellel járna 2015-ben (az elemzői konszenzus alapján), míg a többi potenciális célpont esetében 45-85 millió euró többlet is elérhető lenne.