Re: nincs cím
Janicroft Előzmény: #686913MAGYARORSZÁG ÉS A RÉGIÓ: Újra célpont lehet a Telekom Austria
Újra felvásárlási célpont lehet a Telekom Austria a UBS szerint. Ennek oka, hogy második legnagyobb tulajdonosa, a mexikói América Móvil megvásárolta az Inmobiliaria Carso 3,14 százalékos részesedését (mindkettő Carlos Slim érdekeltségébe tartozik), ezzel pedig tulajdoni hányada 26,8 százalékra nőtt. Ennél nagyobb részesedéssel csak az osztrák állam bír a telekomcégben, utóbbi azonban még tavaly év végén jelezte, hogy több cégben is kész a privatizációra. A hírre 1,3 százalékos pluszba ugrott a telekompapír árfolyama az addigi csökkenésből.