Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: nincs cím

Előzmény: #638484

Kissé hatásvadászra volt fogalmazva a hozzászólás, és látom, szokásosan rá is cuppantál, ugyanakkor a lényegi részre semmit sem reagáltál. Én nem zavarodtam bele semmibe, a lényeg ugyanis az, hogy ElQrták az erőműben az egész problémakört. És mint említettem, jelen esetben nem a reaktor bizontsági részével volt probléma első körben, amit a legnehezebb módosítani, hanem a külső hűtőközeg forrásával és annak ellátásával, amelyet viszont az erőmű árához képest bagatell pénzért és erőfeszítéssel lehetett volna áttervezni. Ahogy a katasztrófavédelmi terv hiánya sem nevezhető 10-20-30 éves problémának.

Egyebekben pedig Paks esetére sem igaz, amit írsz, hiszen Paks esetében már nem a klasszikus orosz technológia van alkalmazva, és éppen vélelmeddel ellentétben nagyon biztonságos a primer kör - nem véletlen, hogy meg lehet hosszabbítani az erőmű üzemidejét, ami például az orosz erőművek esetében lehetetlen lenne.

Mondjuk talán úgy, hogy a mértékadó vizsgálatok, tesztek alapján Paks a világ legbiztonságosabb erőművei közé tartozik.