Re: nincs cím
rbbj11 Előzmény: #523433valóban off, de mivel tőzsdézni ált. az szokott, aki extra profitra vágyik, talán még ennyi belefér, mert ebből lehet tanulni:
"hiszen ha ez igaz lenne, akkor mindenki milliárdos lehetne"
Így van, mindenki az LEHETNE. Csak sok képesség hiányzik a legtöbb emberből és leginkább olyan attitűdök, viselkedés, hozzáállás stb, ami csak kevesekben van meg, pontosabban kevesen veszik rá a fáradtságot, hogy megváltozzanak, fejlesszék magukat.
A legtöbb ember egész egyszerűen lusta. Nem olyan szempontból, hogy nem csinál semmit, hanem lusta az agyát használni. Sokkal egyszerűbb elmenni alkalmazottnak a facebookhoz, mint kitalálni azt. Ha netán vki veszi is a fáradtságot arra, hogy gondolkozzon és létrehozzon egy pénztermelő rendszert, többnyire arra már nem veszi, hogy megváltoztassa hozzáállását a pénzhez: majdnem mindenki olyan mértékben játszik a biztonságra, hogy a félelme már meggátolja abban, hogy gazdag legyen. Hiába az ötlet, hiába minden, ha félünk véghezvinni az ötletet. Az csak kifogás, hogy nincs rá lehetőség. Megint a lustaság megnyilvánulása. Sokkal egyszerűbb azt mondani, nincs rá lehetőség, mint kérdezni és agyalni rajta: hogyan van rá lehetőség? Nekem hogyan valósítható meg a helyzetemben? Ez sokkal fáradtságosabb. Ha pénzről és önmaguk pénzügyi és leginkább gondolkodásbeli képzésükről van szó, akkor az emberek lusták és vagy arrogánsak. Arrogáns alatt értem, hogy egyből a saját világképe mellett érvel, ahelyett, hogy kérdezne és meg akarná érteni a másik szemléletét, és abból is tanulna. Az arrogáns ember azt hiszi, ő már birtokában van a tudásnak, és minden ellenvéleménnyel vitatkoznia kell. Nem a fülét használja, hanem a száját, akkor is, mikor a fülével sokkal többre menne.
Sokáig lehetne sorolni még, miért nem lesz gazdag az emberek többsége.
Azt aláírom, ha masszív háttérrel indul vki, természetesen könnyebb neki, de megtartania az eszközeit u.azok a képességek kellenek, mint megszerezni. Ha tehát "szegény ember módjára" gondolkozik, úgyis elveszti a helyzeti előnyét. Aki pedig nulláról indul, csak tovább tart neki elérni a milliárdos állapotot, még akkor is, ha minden balul sül el és minden ellene van. Akkor mondjuk nem 10 év, hanem 30 év. De mindenki elérheti. Pont úgy, ahogy a rv-piacon is mindenkinek megvan a lehetősége milliárdosnak lenni, de a legtöbben nem képesek rá, hogy olyan emberré váljanak, akinek ezt annyi megerőltetés csak elérni, mint egy társasjátékban győzni.