Hozzászólás
TrendManMa éppen nem kopiztátok be Vakmajom mai esszenciáit - talán azért mert ma Bokros-t idézi - akit sokan nem szeretnek:
"Százszor ésszerűbb és olcsóbb lenne a német kormány szempontjából hagyni Görögországot csődbe menni és megmenteni a német és a görög bankokat. Elkerülnék azt, amit úgy hívunk, hogy erkölcsi kockázat: minden kormány azért költekezik nyakló nélkül, mert tudja, hogy úgyis megmentik a végén. Na, éppen ez veszélyes igazán az európai kapitalizmusra, nem pedig a verseny. Ezek a szocialista jellegű gondolkozási és cselekvési módozatok olyan mértékben elhatalmasodtak a gyáva európai politikai osztályon belül, hogy nem tudnak helyes válaszokat adni a válságra. Mindenki úgy gondolja: elég, ha jó pénzt dobunk a rossz pénz után. " (origo.hu interjú Bokrossal)
Pontos látlelet. Kell, hogy elbukjanak a felelőtlenek, a nyakló nélkül költekezők és eladósodottak, mert különben a jövőben sem lesz keletje a felelős magatartásnak. Másrész abban is igaza van, hogy nem a kapitalizmussal van a probléma, éppen ellenkezőleg, a szabadpiaci rendszerbe való túlzott állami (szocialista jellegű) beavatkozással.
/pedig szerintem az öreg bajszos többször megmondja a tutit, mint kormányunk aktuális tagjai/