Regisztráció Elfelejtett jelszó
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Re: nincs cím

RemegoKez Előzmény: #339305

"mire elértem volna a 10 évet lett 20 év a tőkére, ha most abba is belepiszkítanak akkor morcos leszek nagyon. :)"

Én már morcos lennék... az ilyenek miatt bizonytalanodik el az ember, hogy megéri-e bármi "állami" dologba beleugrani. (az állami alatt azt értem, hogy a működés kereteit állami szabályozással hozták létre és nem egy tisztán piaci termékről van szó...)

https://www.otppenztarak.hu/hu/O03030000.html

A tőkerész személyi jövedelemadó köteles aránya a várakozási idő leteltét követően évente 10%-kal csökken az alábbiak szerint:

* a kötelező várakozási időszak letelte évében és az azt követő első évben a kifizetett összeg teljes egészében adóköteles jövedelem,

* második évben kifizetett bevétel 90 %-a,

* harmadik évben kifizetett bevétel 80 %-a,

* negyedik évben kifizetett bevétel 70 %-a,

* ötödik évben kifizetett bevétel 60 %-a,

* hatodik évben kifizetett bevétel 50 %-a,

* hetedik évben kifizetett bevétel 40 %-a,

* nyolcadik évben kifizetett bevétel 30 %-a,

* kilencedik évben kifizetett bevétel 20 %-a,

* tizedik évben kifizetett bevétel 10 %-a adóköteles jövedelem.

* A várakozási idő leteltét követő tizedik évet - 20 év tagsági viszony - követően kifizetett bevételt a jövedelem megállapításánál nem kell figyelembe venni.

Vagyis a 2007. december 31-ig teljesített befizetetésekből keletkező tőkerész a belépést követő 21. évben már adómentesen vehető fel.