Re: nincs cím
matgab Előzmény: #245179én is csak a kiszipojozás egy újabb fázisát látom ebben a csomagban...
Mint a múltkor leírtam ez a véleményem:
A reáljavak meg ha nem is csökkentek, de max 1-3%-kal emelkedtek.
Valahova az a pénz kerülni fog...
Most ezért nem esik a tőzsde, meg a gagyi devizák, mert az extra pénz ezeknek az értékét nyomta fel.
Persze egyelőre ez még a reálvilágban nem látszik.
De előbb utóbb azt a pénzt le fogják csorgatni a való világba. Ez az extra pénzmennyiség le fog kerülni fogyasztás formájában fog megjelenni, csak előtte még lesápolják az államokat (azaz kvázi azt a lakosságot, akinek reáljavainak az értéke csökken, felvesznek mindenféle hiteleket, amiknek a kamata majd nőni fog, és hogy ezt fedezze a melós beáll dolgozni (szarért-húgyért).
Így válik a fiktív pénz reál erőforrássá. Ha ehhez hozzá vesszük azt, hogy az államokat is kibillentik az egyensúlyból, ezért, hogy a megemelkedett hiteleket fizetni tudják , kénytelenek lesznek növelni az adókat (vagy csökkenteni az adók ellenértékeként az állampolgárok részére nyújtott szolgáltatásokat) az a fiktív pénz átváltása reáljavakká 2.0!
Nos, ha mindehhez hozzávesszük azt, hogy kezdetben valóban mindennek lemegy az ára a talpon maradás érdekében, akkor a virtális pénz kibocsátói még a válság első szakaszában olcsósított reáleszközöket is felvásárolhatják. (reáljavak megszerzése 3.0).
Mi lesz ennek a következménye? Az árak újra magasra kúsznak, a világ javainak korlátos erőforrásait a nagytőkével (pontosabban a tőke kibocsátás jogával) rendelkezők
exponenciálisan polarizálják...
Ugye azzal tisztában vagyunk, hogy a világ javainak egyre nagyobb százalékát tartja a kezében a világ létszámának egyre kisebb százaléka. Azt is tudjuk, hogy a világ vagyonának minél nagyobb megszerzése egyre nagyobb erőfeszítést igényel (azaz a világ többi lakójának kezéből kicsavarni a maradékot nehezebb, mint mondjuk az első milliárdot összeszedni, mert az állampolgárok a lakásukat már nem szívesen adják oda a behajtónak, míg az autót simán leteszik nekik).
Tehát ez az egész globálpara sztem semmi másnak nem köszönhető, mint egy tudatos hitelvisszafogásnak, ami megfojtja a gazdasági szereplőket (legalábbis akik nem férnek hozzá az extralikviditásokhoz) és 3 kanyarban újabb vagyoncentralizálást hajtanak végre.
Csak azt nem tudom, hogy ezt vajon az amerikaiak csinálják a világ többi országa ellen, vagy a kínaiak a fejlett nyugat ellen.
Végülis mindegy nekünk, mi európaiak az amerikaiaknak mások vagyunk, a kínaiaknak meg nyugat, tehát így is úgy is szívni fogunk...
2010.05.05.23:30.24