Regisztráció Elfelejtett jelszó

Hozzászólás

izolta

Angela Merkel "rendezett csőd" lehetőségéről beszélne eu-ban országszinten, hogy ne ismédlődhessen meg az ami görögöországban.

http://www.businessweek.com/news/2010-05-04/merkel-s-coalition-steps-up-calls-for-eu-orderly-insolvencies-.html

Vagyis nincs több szanálás? Netán tud valamit? Vagy csak felkészülni szeretne ..

Sztem jogosan. Az ábra további 4 állama sincs jó helyzetben. Vannak akik azt mondják közel sem annyira rossz a helyzet(ük), vannak aakik a látszólagosnál sokkal inkább látják rossznak.

1 gondolat, mely pont beleillik Merkelébe. A görög helyzet, annak pár hetes alakulása/ eu megoldása megmutatta mennyire töketlen az eu. Más szemszögből: mire képes egyáltalán, miféle szközei vannak.

Ha én spekuláns lennék - s nem daytrader a BÉT-en szintre gondoltam :D -, akkor felragyognának előttem a lehetőségek. Görögök 'megmentve', heroikus küzdelmek árán.

Továbblépek pl spanyolokra. Betámadni azt. Ha -esetleg- még ez sem jön be akkor a következőt. Nincs akkora potenciál euban hogy ezt kivédje. S ha egy bedől, akkor rántja magával a már megmentetteket is. Az egész uniót.

Sztem csak idő kérdése. Egy jó forgatókönyv, persze hatalmas tőke, meg mégnagyobb profitéhség. Ha ez összeáll..