beszarás, hogy milyen pozik vannak a nyugdíjalapnál :)
ííííj ez azért durva :)
"A norvég állam alapvetően olaj- és gázkitermelésből származó bevételeit részvényekbe, kötvényekbe, ingatlanokba és külföldi megújuló projektekbe fektető NBIM világszerte 70 országban, több mint 8859 vállalatban rendelkezik részesedéssel, és a világ összes tőzsdén jegyzett részvényének 1,5 százalékát tartja portfóliójában."
"A Prologisszal kötött megállapodás értelmében a norvég alap 1,99 milliárd dollárért vesz a Prologisszal közösen egy logisztikai ingatlanportfóliót."
sok kicsiben nem ér annyit mint egyben. Bizalmi alapkezelésnek fogják hívni sztem.
"A világ legnagyobb vagyonalapjának számító norvég olajalap mindig is hangoztatta, hogy a benne kezelt pénz a norvég embereké. Most úgy tűnik, kisebb magyarázatra szorul ez az állítás, ugyanis a norvég emberek tömegével keresik fel az alapot azzal, hogy köszönik az eddigi munkát, de akkor ők most kivennék a pénzüket."
annyira várja mindenki a "nagy esést", hogy valószínűbb a további emelkedés. a piac mindig arra megy, amerre a többségnek fájdalmat okoz
A norvég állami vagyonalap alaposan betankolt jelentése szerint, rekordmértékűre ugrott portfóliójában a részvények részaránya. Ilyenre utoljára akkor volt példa, amikor közvetlenül utána nagyot estek a tőzsdék
https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/a_norveg_alap_nagyon_beindult_lehet_a_legrosszabbkor.690131.html
https://hvg.hu/vilag/20190505_Az_ezer_milliard_dol...
"Rekordszintű profitot termeltek a norvég állami nyugdíjalap, a világ
legnagyobb szuverén pénzügyi alapjának befektetései az első negyedévben,
különösen a technológiai ágazat cégeinek papírjai hoztak nagy
nyereséget."
Az ezermilliárd dollárt kezelő norvég alap három amerikai és négy európai logisztikai ingatlant vett meg a társaság közleménye szerint. Kaliforniában három ingatlanban szerzett 45%-os részesedést 55,6 millió dollárért, míg Európában 50%-os részesedést szerzett 69,1 millió dollárért egy barcelonai, egy madridi és egy tilburgi ingatlanban.
Az alap azt követően jelentette be a vásárlásokat, hogy februárban azt mondta, visszavesz a fizikai ingatlanvásárlásokból és inkább a tőzsdén jegyzett ingatlancégek részvényeire koncentrál. A döntés célja egyértelműen az volt, hogy csökkentsék a költségeket, miután nagyon nehéz már reális áron ingatlanhoz jutni.
Tavaly év végéig az alap 28 milliárd dollárnak megfelelő koronát fektetett tőzsdén nem jegyzett ingatlancégekbe, ezek a befektetések tavaly 7,5%-os hozamot termeltek.
ezt az infót még hányszor tudják eladni? https://index.hu/gazdasag/2019/03/08/a_vilag_legna...
drágának tartják az ingatlan árakat, ezért inkább ingatlancégek részvényeibe fektetnek...
https://www.portfolio.hu/finanszirozas/alapkezelok...
A szempontok között szerepel a fenntarthatóság, és az óceánokat elborító műanyagszennyezés mérséklése, nyilatkozta az alapot kezelő Yngve Slyngstad, a Norvég Befektetési Bank vezérigazgatója szerdán. Az alap ambíciói ezzel összhangba kerülnek az ENSZ fenntartható fejlődésért tett erőfeszítéseivel
"Fejlődő piacokba fektetünk, és olyan cégekbe, melyek egy környezetbarátabb gazdaságért fejlesztenek megoldásokat"
- fogalmazott Slyngstad, hozzátéve: a fenntarthatatlan gazdasági modellt követő cégektől pedig elvonják pénzeiket.
okosan kiszálltak, vonzó az évi 6% hozam, de ha kettő éven belül visszaveszed 1000 körül az még vonzóbb lesz. Nyomdát is lehet realizálni, persze nem muszáj :)
0,4% bukta fel se tűnik :)
Az alap másfél százalékos veszteséget volt kénytelen elkönyvelni az első negyedévben - tudósított a Bloomberg -,
ez 171 milliárd koronának, azaz 21 milliárd dollárnak felel meg. Az
alap részvénybefektetésein 2,2 százalékot, kötvényein 0,4 százalékot
bukott, eközben ingatlanportfólióján 2,5 százalékos hozamot tudott
elérni.
Érdekes, hogy az ÁNY-ból is lényegében kiszálltak tavaly. 2016-ról 17-re ment vagy 25%-ot és még fizetett is 6% osztalékot. Azóta viszont szinte semmit nem ment.
pf is felfeldezte:
Ahogy arról korábbi cikkünkben beszámoltunk a norvég állami vagyonalap portfólióját tavaly közel 67%-ban részvények és 31%-ban kötvények tették ki. Főként előbbinek és a jó részvénypiaci hangulatnak köszönhető, hogy 2017-ben 131 milliárd dollárt, tehát 13,7%-ot keresett befektetésein. Ennyi pénzt norvég koronában számítva megalapítása óta nem tudott zsebre tenni az alap.
Most kiderült az is, hogy a norvégok hogyan változtatták részvény-kitettségüket a magyar tőzsdén. A Rába esetében például az alap közel 1 millió dolláros befektetést eszközölt 2017-ben, amellyel 1,15 százalékos tulajdoni hányadra tett szert.