szénné keresed magad :P
Nekem certim van. Magát a pénzt kereskedni szokták az adrenalin függők egy csomó helyen lehet, de vannak kifejezetten BTC tőzsdék, de egyik sem itt van a szomszédban.
Ti hol vesztek bitcoint? Milyen platformon milyen brókernél?
Nem csaptál oda elég erősen, már 6100 USD is volt.:-)
Aki hitelt, vagy teljes ingatlan vagyont betolt a pénzpiacra, az hülye. És ahhoz nem kell bitcoin, OTP részvényen is elbukhatja a pénzét. Pont van is ilyen ember, akit ismerek.
fyi...
Odabaszok ennek a globális bitcoin őrületnek...
BITCOIN GROUP SE O.N vétel
vagy inkább az inverze jön....vki betolja a lakását, hitelt vesz fel stb, és 6-60 millióbol szaros gatya marad....
Hiszen ez az, őrületes hozamok voltak, és talán még lesznek...
"...5 évvel ezelőtti 1 millió forintos befektetéséből 611,57 millió
(!), míg a százezer forintos befektetésből 60,5 millió forint lett"
Addig, amíg csak egy kriptopénz létezett, hatalmas fantáziát láttam benne, és volt is mutatóban btc-m. Mióta ezt az őrületet látom és mellette a tucatszámra szaporodó kriptopénzeket, azóta azt mondom, hatalmas lufivá vált az egész, az új tulipánhagyma....
egy kivétel lehet: ha a hagyományos pénzeket elinflálják és a gazdagok ebbe mentik át a vagyonuk vásárlóértékét...
Én nagyon szekptikus vagyok ezzel kapcsolatban, szerintem tömegek ezt nem használják és ne is fogják soha, annyira bizonytalan az egész. Felhasználhatósága erősen korlátozott, hol lehet BitCoinnal fizetni? Abból amit az elmúlt fél évben költöttél, mit tudtál volna Bitcoinnal kifizetni? A fizetésedet szeretnéd ebben kapni holnaptól? Meglepődnék. Abban egyetértek hogy nem lehet elmenni szó nélkül emellett, de olyan kiszámíthatatlan, megfoghatatlan ez az egész hogy az emberek túlnyomó többsége az életben a közelébe se fog ennek merészkedni.
Az általános iskolás, aki a nagyitól kapott pénzen bitcoint vett.
http://www.origo.hu/gazdasag/20170621-bitcoint-vas...
(nekem 11 éves koromban eszembe nem jutott volna ilyesmi, kicsit nem normális, hogy ilyeneken agyalt akkoriban, az osztálytársai megmaradtak volna a gumidinoszauruszoknál de hááát jól tette. Ja, meg 1000$ ajándékba a nagyitól a 11 éves onokának? Nem a hazai valóság:) )
http://www.origo.hu/gazdasag/20170606-ethereum-arf...
Itt egy cikk, rákerestem mi is ez:))
Fogalmam sincs, hol kereskedhető.
A másik ilyen sztár az Ethereum lehet megkellene játszani kisebb tétellel.
Van valami megbízható beszerzési forrás erre?
Azt a betyárját, lehet még is eltaláltam :D
600-1200 között már akár érdemes is lehet beszállóra, bár szerintem az igazi üzlet az elfogadása lesz, azaz, ha én mint termelő, vagy kereskedő elfogadom, mint fizetőeszköz, bár Magyarországon ez még nagyon gyerekcipőben van. Ugyanis ha túléli a második lufiját is, pedig szerintem túl fogja, akkor nem kétséges a jövője. És egyre nagyobb vásárlóerőnek kell benne jelentkeznie. Nem lehet nem tudomást venni a fejlődésről. A gond csak az, hogy hiába váltanék, vagy igényelnék bankkártyát hozzá, még mindig nem találok megbízhatónak tűnő, a jövőben is létező "szolgáltatót". Itt érdekességképpen meg is jegyezném, hogy pont nemrég rottyant be az egyik bitcoin tőzsde, pont mikor leginkább szükség lett volna egyeseknek a kiszállóra. És ez a legnagyobb bajom is vele.
Habár azért vannak már érdekességek, pl:
Tényleg csak engem kezdett itt az oldalon érdekelni a dolog? Legalább annyi tudományos kíváncsiság legyen bennetek, hogy utána néztek, érdekelne a tapasztaltabb rókák véleményé. Persze, jelenleg rendkívül ingatag még és spekulatív, óriási hullámzással, messze még a stabilizálódása, de nem dughatjuk a fejünket a homokba, legyintve hogy ez csak egy csalás, egy rablás, mivel akkor már régen össze kellet volna borulnia.
Gondoljunk csak bele, ha már olyan cégek is ólálkodnak a témában, mint a Microsoft, Steam, Paypal, tudjátok ilyen kis konzervatív, innovációra képtelen kis bagatel zugcégek . :)
Én még azt is megkockáztatom, hogy Satoshi Nakamoto azért nem fedi fel magát, azért nem tudjuk a mai napig hitelt érdemlően, megkérdőjelezhetetlenül a kilétét, mert óriási megdöbbenést okozna a személye ;)
Nem kívánok senkit vételre biztatni, vagy eladásra (bár jelenlegi szinteken, inkább lefelé megy), ha már van neki. Óriási kockázatnak, oroszrulettnek tartom, tulajdonképpen pont emiatt nem foglalkoztam vele eleddig mélyebben, mert meg voltam róla győződve, hogy a 2013-as csúcs volt a teteje, onnét már csak a semmibe vezet az út, de 2017 rácáfolt erre, sőt már 2016 is. Nem szabad nem odafigyelni rá.
Szóval várom az új mélypontot, mert érzésem szerint ha levesszük a spekicsúcsokat az élettörténetéről, akkor igen is egy felfelé menő trendet látunk, épkézláb reális növekedési ütemmel, ráadásul az algoritmus ami a rendszer mögött van,a rendszer koncepciója fenntartható, ugyanis a hagyományos pénzekkel ellentétben ezt nem kell kézzel irányítani folyton folyvást, bele beleavatkozni, itt az alapkamat, ott az alapkamat, ennyit bocsájtok ki annyit bocsájtok ki, ide inflálom, oda deflálom.
Jelenleg még mindig csak a kiépülése megy a rendszernek, bár ugye már egyre nehezebb, egyre drágább új coinokat bányászni, viszont az a turpisság az egészben, hogy tranzakcióknál be lehet állítani költséget (mint a banki jutalék, vagy hívhatjuk tranzakciós költségnek), és értelem szerűen a magasabb költségű tarnzakciók fognak időben előbb teljesülni, hiszen az utalás is bányászat.
Zseniális ha belegondolunk, egy olyan algoritmus és logika alapján működik a rendszer, ami először önmagát, a saját infrastruktúráját építi fel. Ugye ezért volt az elején baromi olcsó bányászni, viszont ezek az értékek folyamatosan csökkentek, így kvázi mire elérné hogy a rendszer hogy ne érje meg bányászni, arra már akkorává vált/ik, hogy maga a forgalmi igény, maga a tranzakciós díjak fogják fenntartani az infrastruktúrát. Az még egy plusz csavar benne, ha jól értelmezem, hogy ez a díj szabadon állítható be az utaló fél részéről. Így ha belegondolunk, egy olyan "bankrendszert" kapunk a végén, ami önmagát tartja fenn, fenntarthatóan, és saját magát szabályozza, balanszolja, beavatkozás nélkül. Tehát önmagát szabályozza, az összes résztvevő által, nem felülről kimondott, ködösebbnél ködösebb elvek logikák alapján, érinthetetlen emberek által, zárt ajtók mögött. Nem véletlen, hogy félnek is tőle.
Furcsa nem?
Szerintem jelenleg túl van árazva, a volume idén gyakorlatilag stagnál, ellentétbe a tavalyi év második felével, ahol valami irtózatos mennyiségű Jüan áramlott a rendszerbe, szóval egyáltalán nem kizárt hogy van egy kis lufi benne, sőt.
Nem lepődnék meg ha visszaöntenék 2014-es szintekre, de ha pánikot kelt, akár lejjebb is repülhet. Persze ehhez jó lenne tudni, hogy kik felelősek a tavalyi hatalmas pozíciók felvételéért, és mi a céljuk vele.
Gyakorlatilag forgalom nélkül ralizik idén, ha jól értelmezem. Azt viszont hozzá kell tenni, hogy itt nem beszélhetünk releváns adatszolgáltatásról, nem olyan mint mondjuk egy Richter kötéslista.
Nagyon beszédes a tranzakciók száma/perc:
https://data.bitcoinity.org/markets/tradespm/2y?c=...
Vagy érdemes összevetni ezt a két diagramot:
https://data.bitcoinity.org/markets/volume/2y?c=e&...