én ezzel a közgazdasszal teljesen egyetértek
Az igen, többe kerül a takarítás , az áram , és a vízfogyasztás. :) Szinte hihetetlen , lehet, hogy úgy gondolják ne álljon üresen, hátha van egyéb fogyasztás is. De 2 dollár 5 csillagos helyen pfff.
Beárazta őket a piac, még sokat oxiznak aztán lesz ott turistaszezon.
Ha kivágnák őket akkor lehetne olcsón nyaralni ott. Főleg ha kitörne még egy polgárháború, ha már lúd legyen kövér alapon.
E görög cikk alapján úgy tűnik ma sokat erősödött a dollár. Nagggyon sokat :))
" Az NBC News szerint Athénban akár már 2 dollárért, 1112 forintért lehet egy éjszakát eltölteni ötcsillagos szállodákban."
Kirakják őket többet ki se nyit a tőzsdéjük. :)
Most élesedik a helyzet mert itt max ezen a héten áttörés kell legalább olyan szinten kapnak áthidalót , és nekiállnak az új mentőcsomag tárgyalásnak.
Lassan 2 hete zárva a bankjaik, leállt a pénzforgalom. Egy EU tagállamban, ráadásul eur zóna tagállamban. :) Azért ez több mint meredek. Sokáig nem tudják húzni itt a témát. Vagy így vagy úgy de lépni kell.
még korai :)
azért egy görög részvény portfóliót összeállítani, persze drachmában elgondolkodtató :)
Még egy aktuális példa, Iszlám állam. Usának gondja van velük , ahogy gondja volt Szaddammal , mennek rendet rakni, megyünk mi is.
De hol van itt a demokrácia , emberi jogok tiszteletben tartása és a többi? :) Nincs a világon egy ország ami nem háborús körülmények között jött létre. Ilyen alapokon akkor mire a beavatkozás?
Szóval szép dolog a demokrácia , csak tudni kell alkalmazni úgy, hogy a birodalom hasznára legyen.
Vagy az amcsi lehallgatási botrány. Fordítva lett volna németekről derül ki lehallgatják Obama telefonját mit reagáltak volna amcsik? Vszínű nem csak ezt az ejnye bejnye szöveget.
EU összességében olyan mint valami óvodás itt a felfordulásban, gyermeki naivitás jön le sokszor, sokkal tökösebben kellene hozzáállni mert ez így katasztrófa lesz hosszú távon.
Szimpatikus ez a tolerancia, és "európaiság" csak a világ működésével ezt összeegyeztetni igen szép kihívás. :) Lásd görög téma.
Felhozom neked példának mondjuk Izraelt. Képzeld el azt a szitut ott ilyenekkel foglalkoznának, hogy a palesztinoknak saját országot mert emberi jogok, Iránnak miért ne engedjünk atomfegyvert hiszen demokrácia , emberi jogok vannak stb stb. Meddig létezne még az az ország? Hány napig, vagy inkább hány óráig? :) Pedig ott is elismerik az emberi jogokat a demokráciát és a többit.
Vagy pl az Usában a hidegháború idején nem kezdik el üldözni a kommunistákat. Megnyerik a hidegháborút akkor is ? Vagy mostanra vörös csillag lenne mindenhol? Pedig az Usában aztán nagyon komoly a demokrácia és az emberi jogok tiszteletben tartása.
Amíg nem igazán éles a helyzet, nem a saját bőrükre megy a játék.
Nézd meg pl hogyan reagáltak 9/11-re. Különféle titkos CIA börtönök ahová aki nem tetszett nekik mert terroristagyanú volt elkapták vhol aztán odavitték. Önvédelmi reakció.
EU -ban ennek a nyoma nincsen. Nagyon jó itt élni , emberi jogok , demokrácia és a többi élhető hely. Viszont ennek ára van.
Nem tudom elnézve a történelmet és a világot ez mire vezethet. Sok jóra nem, ha még egy ilyen görög téma kezelése is ilyen szintű fennakadásokat okoz.
Már eleve ott fennakadok , hogy van egy kapitalista alapokon szervező EU, hogyan fordulhat az elő demokrácia ide vagy oda, hogy az egyik tagországban marxisták irányítanak? Már itt system error felirat villog. :) Belülről bomlasztanak.
Oké , hogy demokrácia van de ez kb olyan mintha az Usában nyernének a kommunisták választást . Ilyen nem fordulhat elő, ez nincs bekódolva a rendszerbe.
Maga ez a szituáció, hogy ilyen is lehet, egy olyan gyenge pont amire nincs válasz. Most holnap nyernek a kommunisták választást még néhány országban és akkor az EU tétlenül végignézi saját szétesését? :)
Abszurd, és olyan naiv dolgok ezek .
Nekem olyasmi jut erről az eu-ról eszembe maradva a görögöknél mint a görög és a római birodalom annak idején. Görögök a kultúra , a demokrácia stb aztán jöttek a római légiók, és vhogy nem akartak megállni a kulturált kérésre. :)
Szóval szép dolgok az európai értékek és a többi , de ha ez ilyen puhasággal jár egy jelentéktelen probléma kezelésében (mert ennél a görög témánál sokkal nagyobb kihívások lehetnek Európa számára) akkor megszívtuk.
Így látom a kérdést.
Gondolj bele ha egy ilyen szakadár , tróger társulattal mint ezek a görögök nem tud mit kezdeni ez a "birodalom" akkor mit tudna kezdeni egy ennél sokkal komolyabb akár katonai konfliktussal fenyegető helyzettel, mondjuk Kínával, vagy akár az oroszokkal akik mostanában nagyon emberkednek?
Megnézik ezt a műsort a "versenytársak " és nem hisznek a szemüknek mi ez a kutyakomédia.
Mire gondolsz ír út alatt? Görögök tele vannak kalanddal, élnek egy globalizált , versenyre épülő kapitalista világban , nyakig ülnek az adósságban, és választanak egy ilyen válsághelyzetben egy marxista kormányt akik mennek "tárgyalni" a hitelezőkkel. Sajátos módon.
Kb a lényege tiszteletet Görögországnak , és engedjétek el az adósságot. :) Ez aztán igen.
Alapvetően az én véleményem szerint két bajuk van nem tudják gyengíteni a valutájukat (ugye nincs saját) és mellette ez a latin mentalitás. Na most annyira nem versenyképes ország Görögország , hogy ezt megengedhesse magának. Ha ennyi telik tőlük akkor vagy drachma amit versenyképességi okokból gyengíthetnek, vagy szedjék össze magukat az adófizetési moráltól, az állami szféra szervezéstől, az állami kiadásokig.
A röhej az, hogy kinyilvánítják eurót akarnak, de a másik utat elutasítják ők köszönik rendben vannak így versenyképesnek érzik saját magukat , legyen euró és hiteleket tessék elengedni. :)
Szakadár egy társulat. De az fáj , hogy egy európai közösségnek erre nincs épkézláb válasza szemmel láthatóan nem tudnak velük mit kezdeni. Puha nagyon ez az EU és ebben a világban ez sok jóval nem kecsegtet. Usával, Kínával, oroszokkal kellene felvenni a versenyt.
akkor most majd rubel kell váltani ha görögbe megyek nyaralni? :)
EÍgy kell ezt csinálni, hogy jobb alku poziban legyen az EU-nál.
Na, kit hívott fel Ciprasz a népszavazás után?
Hát azt, akit biztosan nem zavar, hogy Brüsszel orra alá borsot tört a görög népszavazás. A kormányfő az orosz elnökkel beszélt a görög-orosz kapcsolatok fejlesztési lehetőségeiről – írta a Ria Novosztyi. Vlagyimir Putyin támogatásáról biztosította a görög népet. Konkrétumok a telefonbeszélgetésről egyelőre nem ismertek, de a Kreml még júniusban jelezte, hogy akár hitelt is biztosíthat Görögországnak. Igaz, egyelőre ebből semmi sem lett, de most, hogy a görögök kifuthatnak a készpénzből is, miután nemet mondtak a hitelek visszafizetésének menetrendjét megszabó brüsszeli megszorítási csomagra, lehet, hogy erre mégis sor kerül.