Regisztráció Elfelejtett jelszó

Devizahitelek: törlesztés eredeti árfolyamon?

Re: nincs cím

#648453 banyaiz Előzmény: #648445

Ennek a Lézernek két szerencséje van:

1. Sas nem vadászik légyre

2. Gazdája most éppen "nagy ember".

Láncos kutya ugat össze vissza. Kérdés utasításra vagy önszorgalomból. Vmi nem kerek mert magától nem keménykedne vsz ennyit (bár nem lehetetlen ennyi esze van), feszültségek vannak a Viktor Sándor viszonyban . :)

Re: nincs cím

#648450 Grizzly Géza Előzmény: #648445

Csoda,hogy eddig bírta. Kíváncsi vagyok mit mondott volna aznap,ha ennyit aludt rá és még így is ez sikerült ;)

Re: nincs cím

#648169 banyaiz Előzmény: #648168

Legalább volt beruházás. :)

Jó figyelembe kell venni azt is, hogy 3 mrd levelezgetési költség egy jórésze gondolom a postánál lecsapódott az akkor nem bukta. Csak a papír költség , szöveg megtervezése stb. :)

2,4 építésiből is voltak a költségvetésnek bevételei, gondolom nem feketemunka volt, fekete építőanyag stb, bár ki tudja.

Szóval 5,4 helyett legyen 1 mrd ablakon kidobott pénz, nagyvonalú vagyok. De mennyi ilyen lehet .

Re: nincs cím

#648168 Grizzly Géza Előzmény: #648165

Kicsit drága? ;) Az 100 millió/család. Engem egy ilyen átutalással simán megmenthetnek akármitől is. ;)

Re: nincs cím

#648165 banyaiz Előzmény: #648153

2,4 mrd 80 ház.

Van azért haladás, ha figyelembe veszem , hogy a nemzeti levelezgetések 3 mrd-ot kóstáltak eddig, aminek az értelme 0.

Itt legalább 23 család meg lett mentve , ami kicsit drága 2,4 mrd-ból ugyan de mégis vmi.

2,4+3 =5,4 mrd értelmes célra fordítható pénz ablakon kidobása. Van egy olyan gyanúm ha felületesen átnézném a számokat találnék még pár 100 mrd-ot és máris meglenne a pénz a dev hitelesek megmentésére. Ha alaposan átnézném akkor többet. :)

Re: nincs cím

#648160 Grizzly Géza Előzmény: #648153

Simán megmagyarázható. Más nem úgy,hogy ha gyurcsótányék nem vetetik fel az emberekkel a deviza alapú hitelt,akkor "lakópark" értsd:nyomortanya sem köllött volna ;)

Re: nincs cím

#648150 banyaiz Előzmény: #648148

Rossz ötlet volt mindentől távol felépíteni. Vszínű, hogy ez a legnagyobb visszatartó erő , 80 lakást nem sikerül kiadni miközben 100 k problémás hitelek száma. Az enyhén szólva vicc kategória.

Mennyibe került az egész sztori az államnak azt jobb ha meg sem nézzük.

"Zsigó Róbert arra reagá…

#648148 walex

"Zsigó Róbert arra reagált, hogy a szocialista Korózs Lajos csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: Ócsa már nem lakópark, hanem kalandpark, ahol a nyolcvan lakásból huszonháromban laknak, és ötmillió forintért őrzi egy biztonsági cég. Öt kilométerre van a posta, közel hat kilométerre van az első ABC-áruház, s azt sem tudni hogyan jutnak majd be a gyerekek az iskolába."

Ez komoly biznisz volt. Házak harmadában se laknak, távol van mindentől és még biztonsági cég is őrzi 5 millióért. Gondolom /hó, bár erről eddig nem találtam infót.

Aki ezt nem látta előre, hogy ennek így semmi értelme, mert nem életszerű, az egy címeres ökör. Mentegethetik magukat, néhány fan még akár meg is próbálhatja megmagyarázni, csak nem lehet.

Re: na kiderül h usában már régen meg is csinálták mindezt

#648146 banyaiz Előzmény: #648128

Banki , állami viselhető terheket pedig tovább enyhítené ennek az egésznek pozitív gazdasági hatása, hogy végre megszabadultunk a kolonc dev hiteltől. Vége Izaura felszabadításának. Csökkenő törlesztések, több marad fogyasztásra, kevesebb hitel dől be stb.

Kényes porcelán ez a téma, kalapácsal nem kellene körülötte matatni vsz, mert sírás lesz a vége. :)

Re: na kiderül h usában már régen meg is csinálták mindezt

#648138 banyaiz Előzmény: #648128

Ez ilyen egyszerű lenne szerinted mire vártunk 3 évet? :)

Amit én el tudok képzelni átváltás 180-on (mnb bekérőn adja devizát 220-on) 40 Ft árfolyam veszteség a banknál. De ezt el kell különíteni és 5 év alatt elszámolni (egy rossz bankban, vagy egyéb módon)

Mellette Mnb hitelprg hasonló feltételekkel mint ami idén volt a vállalkozói csomagnál. Csak ez kb 10x nagyságrend lenne .

Ezen is van banki bukta mert csökkennek a kamatok.

Pozitív visszacsatolásként pedig a különadókból leírható.

Adós jól járna, bank, állam viselhető terheket kapna. Egyértelműen pozitív lenne a dolog vsz.

Más normális utat én nem látok.

Re: na kiderül h usában már régen meg is csinálták mindezt

#648128 Dr. ursi Előzmény: #648124

csak folyósítási árfolyamon :o) és folyósításkori kamattal rögzíteni.

akkor rövidülhet a futamidő is :o) átlagosan 5 évet.

a nem létező devizán (a létező deviza spekulációs ügyleteken) meg a kockázatot lenyeli aki nyitotta vagyis ahogy at helyesen írta: az anyabank.

azt meg ki nem sz le.

épp elég bőrt lenyúzott és a nyereségét is mindig elvitte mindenféle kreatív formákban de simán is.

Re: na kiderül h usában már régen meg is csinálták mindezt

#648124 banyaiz Előzmény: #648073

Visszatérve még a futamidő "rövidülésre".

Változatlan törlesztőrészlet mellett aláírom, hogy csökkenthető elvileg a futamidő. Csak ezzel mire mennénk?

Pl van egy 15 éves hitel kisebb kamattal 12 év lesz mondjuk a futamidő , vagy 13. vagy hasonló , és változatlan a törlesztés. Jelenidőben ez semmiféle könnyebbséget nem hoz. 1x év múlva majd igen.

Csak olyan megoldás kellene ami most hat, nem 10 év múlva, ha már belemászunk, és poztiívan hat persze. :)

Olyan viszont szvsz matematikailag sem létezik, hogy a havi törlesztés is jelentősen csökken és érdemben a futamidő is csökken ahhoz negatívba kellene vinni a kamatokat kb. Vagy mondjuk 100 Ft-on kellene váltani a chf-et.

Re: na kiderül h usában már régen meg is csinálták mindezt

#648120 banyaiz Előzmény: #648073

Vsz ez a sok kritérium amit felsoroltak részben politikai szugerálás. Vmi olyasmi, ha sokat mondjuk még talán akit érint az is elhiszi akkor is ha nem úgy van. :)

Szóval a matekra rátérve amit Zsiday mond, hogy kamatcsökkentés változatlan törlesztés mellett hozhat futamidő rövidülést ez világos.

A cél viszont az kellene legyen szvsz, átváltani ft-ra úgy, hogy a dev hiteleseknél tehercsökkenés legyen, a bankoknál ne legyen brutális teher, illetve az államnál sem.

Kamat lecsökkentés x évre ekkora hitelállománynál minden más körülményt változatlanul hagyva (banki terhelések stb) nagyon komoly csapást adna a szektornak és azon keresztül a gazdaságnak. Ráadásul jogilag is necces ha a bankokkal történő megegyezés nélkül történik.

Vmi kompromisszum kell. Pl: csökkennek a kamatok , de..... vmi pozitív visszacsatolás, csak ez az épeszű megoldás vsz.

na kiderül h usában már régen meg is csinálták mindezt

#648073 Dr. ursi

A bankok megoldhatatlannak tartják a kormány egyes kéréseit a devizahitelek forintosításával kapcsolatban, de vannak ellenvélemények a piacon. Ha az MNB besegít, nem elképzelhetetlen a történet.

-

A bankok szerint lehetetlen olyan csomagot előállítani, amivel egyszerre eltűnik a devizakockázat, lerövidül a futamidő, és mindehhez a kormány nem nyújt segítséget. Azonban ha a Magyar Nemzeti Bank (MNB) is besegít, akkor már nem annyira elképzelhetetlen a történet – írja blogján Zsiday Viktor. Azt egyébként, hogy az MNB szerepet kaphat a devizahitelek átváltásában már a Nemzetgazdasági Minisztérium is jelezte augusztus elején.

-

A befektetési szakértő szerint ha valóban forintosítani akarják a devizahiteleket, akkor ahhoz az MNB kell, hogy adja a devizát, különben felfordulás lenne a forintpiacon. Mivel az MNB deviza bekerülési ára alacsonyabb, mint a jelenlegi ár, elvileg nem realizál veszteséget, ha a piacinál olcsóbban adja a bankoknak (csak elmarad a nyeresége), így ez nem terheli a költségvetést.

-

Ugyanakkor a kormány a hitelek rövidülését is szeretné elérni, erre viszont csakis egyetlen mód van Zsiday szerint. Változatlan törlesztőrészletekkel úgy tud rövidülni a hitel, ha leviszik a kamatszintjét. Erre több megoldás kínálkozhat. Az egyik, hogy diktátumként megszabják a bankoknak, hogy a devizából átalakított forinthitelek kamata nem lehet magasabb egy bizonyos szintnél. A másik, hogy az MNB külön forrást biztosít ezekhez az átalakított hitelekhez, hasonlóan a vállalkozóknak már juttatott hitelekhez, például 2,5 százalékon nyújtva forrást a bankoknak. Itt is előfordulhat, hogy az olcsó forrásért cserébe megszabják a maximális kamatszint mértékét, tehát a banki marzsokat lecsökkenthetik.

-

A bankok nyereségessége tartósan csökkenhet, ha a hazai szabályozás egy olyan irányba mozdulna el, amely tartósan csökkenti a bankok kamatmarzsát, azaz hasznát. A nagy válság (29-33) után egyébként az USA-ban is sok évtizeden át rigorózus szabályozások voltak arra vonatkozóan, hogy milyen kamatot lehet fizetni a betétekre, mennyit lehet kérni a hitelekért, és ebből egyérteműen adódott, hogy mekkora lehet a bankok nyeresége. Zsiday szerint ilyen környezetben azonban a bankok befektetői szempontból unalmas, alacsony megtérülésű közművekké válhatnak.

Re: nincs cím

#648023 banyaiz Előzmény: #648004

Legalább valaki keressen rajta. Csak az nem tölt el túl nagy lelkesedéssel, hogy szívnak a dev hitelesek, szívnak a többiek az állam plusz kiadásain (pl bírósági meló perekkel , hogy legkisebbet említsem ), szívnak a bankok, a gazdaság stb.

Nyernek rajta az ügyvédek , és a politikusok ha meg tudják lovagolni. Ez így rossz kombináció.

Ammenyire lehet ésszerűen le kellene rövidíteni ezt a kínszenvedést.

Re: nincs cím

#647964 banyaiz Előzmény: #647868

Hmm. Amennyit én ebből látok az kb, hogy ahol adósok érdemi dolgot nyertek jogerősen azok egyedi esetek, gondolok ilyenre, hogy volt ahol a bank részéről egy ember írt alá, volt ahol szerződésből fontos dolgok kimaradtak stb.

De úgy a nagy egészet, lényeget érintően egy őskáosz van az ügyben, ami senkinek nem jó. Évek óta megy már ez, minden átütő eredmény nélkül.

Ez míg letisztul hát. Ezért is támogatnék egy forintosítást mert le kellene zárni ezeket a témákat, különben 5 év múlva is ezen megy a huzakodás.

Megnéznék pl egy olyan statot , hogy az össz perben mennyi anyagi "előnyt" nyertek a dev hitelesek, mennyit kerestek az ügyvédek, illetve mennyi pénzében van az államnak a bíróság munkáján keresztül ez a téma. Érdekes számok lennének vsz.