Regisztráció Elfelejtett jelszó

APPL - a nagy alma

Re: nincs cím

#506014 macika Előzmény: #504821

Az Apple Inc. ma piaczárás után közzétett gyorsjelentése szerint a nettó nyeresége a márciussal záródó negyedév folyamán 93 százalékkal emelkedett, legfőképp a vártnál erősebb iPhone eladásoknak köszönhetően.

A negyedév folyamán 35,1 millió iPhone került értékesítésre, ami messze meghaladta az elemzők által várt 31-33 millió darabot. Ugyanakkor az iPad eladások - 11,8 millió darab - elmaradtak az elemzői várakozásoktól, miután a a táblagép új verziója még nem került a piacra a negyedév folyamán.

Az idei negyedévre vonatkozóan az Apple 34 milliárdos árbevétel mellett 8,68 dolláros nyereséget prognosztizál. Elemzők 37,7 milliárd dolláros bevétel mellett, 10,02 dolláros részvényenkénti nyereséget várnak.

Apple

#502632 Mancs

Eszem megáll, még a legfelső rést sem képes betölteni...

A Barclays elemzői szeri…

#495862 Fornit

A Barclays elemzői szerint az S&P 500 első negyedévi emelkedéséhez 15 százalékban csak az Apple részvényei járultak hozzá. Az elemzők felteszik a kérdést, hogy egy ilyen "túlméretezett" hozzájárulás az index árfolyamához elvárható-e egyetlen részvénytől. A Barclays szakemberei szerint ugyanis az Apple részvények hozzájárulása az S&P nyereségéhez a részvény indexben szereplő súlyának négyszerese volt.

Jegyzetükben kifejtik, az S&P 500 céges eredmények növekedése első negyedéves éves összehasonlításban 1,4 százalékra tehető, és nulla körülire, ha kivesszük belőle az Apple-t. Az elemzők szerint éppen ezért az Apple részéről bármilyen baki költséges lenne a befektetők számra.

http://www.mfor.hu/cikkek/Az_Apple_huzta_fel_az_amerikai_reszvenyindexet.html

Re: nincs cím

#494984 Kissherceg Előzmény: #494983

A szellemi tulajdonjogok védelmét ígérte a kínai miniszterelnök-helyettes az Apple-vezérnek

Trebitsch Péter, az MTI tudósítója jelenti:

Peking, 2012. március 28., szerda (MTI) - Kína megerősíti a szellemi tulajdonjog védelmét és folytatja gazdaságának átalakítását - mondta Li Ko-csiang (Li Keqiang) miniszterelnök-helyettes szerdán Pekingben, amikor fogadta Tim Cookot, az Apple vezérigazgatóját.

A kínai gazdasági fejlődés átalakításának, valamint a belső kereslet bővítésének és a technológiai megújulásnak feltétele a külvilágra nyitottság - hangoztatta a kormányfő helyettese, a miniszterelnöki szék várományosa. Li ez alkalommal arra hívta fel a multinacionális vállalatokat, hogy terjesszék ki együttműködésüket Kínával, egyben törődjenek jobban a dolgozóikkal és osszák meg a fejlődés lehetőségét a kínai féllel.

Cook - a Hszinhua hírügynökség beszámolója szerint - közölte, hogy az Apple átfogó együttműködésre törekszik kínai partnereivel, és üzleti tevékenységét a törvények betartásával, tisztességesen kívánja folytatni.

Az amerikai számítástechnikai óriásvállalat vezére először jár Kínában, amióta Steve Jobs halála után augusztusban átvette a cég irányítását. Cook a kínai fővárosban találkozott a pekingi polgármesterrel és szinte szenzációszámba ment, amikor megjelent az egyik belvárosi Apple áruházban.

Az Apple legnagyobb gyártóközpontjának helyszínén, a szárazföldi Kínában összesen öt áruházzal és több mint 100 hivatalos viszonteladóval rendelkezik, amivel - Cook szerint is - csak "felszínes" a jelenléte.

Korábbi sajtójelentésekből arra lehetett következtetni, hogy a kaliforniai székhelyű vállalat további befektetésekre készül Kínában, folytatja a terjeszkedést immár második legnagyobb piacán. A jelek szerint ez nemcsak az áruházak számának bővítését jelentené, hanem önálló gyártókapacitások és kutatóbázisok létrehozását is. Úgy tudni, a cég arra készül, hogy az Egyesült Államokban bevált értékesítési modelljét Kínában is sikerre vigye.

Az Apple a világ legértékesebb vállalata, közel megduplázta potenciális vevőinek körét, amikor márciusban a világ legnagyobb mobilpiacán a China Unicom után a második nagy szolgáltatóval - a China Telecommal - is szerződést kötött.

Kínában ugyanakkor nemrégiben írók egy csoportja tett panaszt és követelt kártérítést, amiért a cég online áruházában engedély nélkül tették hozzáférhetővé, megvásárolhatóvá szellemi termékük kalózpéldányait. A kínai Proview Shenzhen vállalat pedig, amely 2001 óta Kínában az iPad márkanév tulajdonosának tartja magát, hónapok óta folytat jogi küzdelmet az Apple iPadjének belföldi értékesítése ellen, miközben nagy összegű kártérítést követel.

Re: nincs cím

#494222 banyaiz Előzmény: #494214

Nekem ebből az Apple sztoriból az a legdurvább, hogy mennyire rövid idő alatt lett egy vergődő viszonylag kis cégből a világ legnagyobb értékű vállalata 100 milliárd dollár likvid pénzzel. Ebből Mo összes felhalmozott államadósságát kifizethetnék és tulajdonképpen csak egy könyvelési manőver lenne cég működését nem is érintené.

Hihetetlen, hogy néhány jó ötlettel, szellemi termékkel ekkora eredményt mutatnak fel bő egy évtized alatt. Függetlenül attól mi lesz a sorsa a jövőben.

Ami még érdekes vsz , hogy mennyire jól mutatja ezt az egészen furcsa válságot, hogy kijönnek vmi új kütyüvel aztán az emberek egymást ölik érte , hogy 1000 dolcsiért vegyenek egy új okostelefont, pedig a réginek sincs semmi baja. Furcsa egy világ. Lesz mit elemezni ezen a válságon ha egyszer letisztulnak a dolgok. :)

Re: nincs cím

#494214 Kissherceg Előzmény: #494213

További befektetésekre készül Kínában az Apple amerikai számítástechnikai óriás - közölte Tim Cook, az Apple vezérigazgatója Pekingben, ahol hivatalos tárgyalásokat folytatott.

A cég helyi szóvivője szerint kiváló megbeszélései voltak, és biztosította vendéglátóit, hogy a cég folytatja a terjeszkedést immár második legnagyobb piacán. Ez nemcsak az áruházak számának bővítését jelenti, hanem esetlegesen önálló gyártókapacitások és kutatóbázisok létrehozását is - derül ki médiajelentésekből.

Az Apple 2008-ben nyitotta meg első nagy áruházát a kínai fővárosban, ma már kettőt működtet itt. Három van még Sanghajban és egy Hongkongban. Sajtóértesülések szerint az Apple most arra készül, hogy az Egyesült Államokban bevált értékesítési modelljét Kínában is sikerre vigye.

Az Apple a világ legértékesebb vállalata, közel megduplázta potenciális vevőinek körét, amikor márciusban a világ legnagyobb mobilpiacán a China Unicom után a második nagy szolgáltatóval - a China Telecommal - is szerződést kötött.

A kaliforniai székhelyű vállalat tavalyi negyedik negyedéves eladásaiból Kína 16 százalékkal, mintegy 4,5 milliárd dollárral részesedett. A bevétel négyszerese volt az egy évvel korábbi azonos időszakinak. Tavaly szeptemberben az egy éves kínai eladások összege elérte a 13 milliárd dollárt, míg az azt megelőző 12 hónapban ez 3 milliárd dollár volt. Cook akkor azt nyilatkozta, hogy "Kínában a határ a csillagos ég".

A rendkívüli népszerűségnek örvendő Apple-t Kínában, ahol az iPhone és az iPad tömegcikk, több oldalról is igyekeznek megszorongatni. A közelmúltban kínai írók egy csoportja tett panaszt és követelt kártérítést, amiért a cég online áruházában engedély nélkül tették hozzáférhetővé, megvásárolhatóvá szellemi termékük kalózpéldányait. Huszonkét író 95 könyvéről van szó.

A kínai Proview Shenzhen vállalat, amely 2001 óta a szárazföldi Kína területén az iPad márkanév tulajdonosának tartja magát, hónapok óta folytat jogi küzdelmet az Apple iPadjének belföldi értékesítése ellen, ezzel párhuzamosan tetemes kártérítést követel.