no, ez viszont EU ellenes, diszkriminatív, nemde?
no, ez viszont EU ellenes, diszkriminatív, nemde?
Hát igen, az látszik, hogy a szocik totális KO-n vannak...
Itt is összevissza szavaztak. Mester(szar)házy igen, Botox Ildi tarózkodik, gyf és szanyi pedig nem...
Mi tartja össze őket? Csak a mutyi meg a közös múlt, amit homályban akarnak tartani...
Amúgy jót röhögtem tegnap mester(sz.r)házy beszédén a kormányprgmal kapcsolatban:
A szocialista frakcióvezető a kormányprogram országgyűlési vitájában kedden úgy fogalmazott: az illuzionisták a cirkuszban szórakoztatóak, a parlamentben viszont életveszélyesek.
Úgy látja: még mindig nincs kormányprogram. Lehet, hogy ez egy iránytű, de akkor a tű hiányzik belőle - utalt vissza Orbán Viktor expozéban elhangzott hasonlatára.
Mesterházy Attila szerint a beterjesztett írás egy "szimpla frázisgyűjtemény".
Mintha az elmúlt 8 évet törölték volna a memóriájukból?? Szálka-gerenda effektus.
AMúgy azt sem értem, hogy a többi párt mit nyűglődik, hogy nincsen megmondva, hogy mik lesznek a konkrét célok, milyen eszközökkel érik el!
Most olvassanak fel előre kitalált 26.000 oldalniy anyagot?
Nem erről kell szólnia egy vezetési stratégiának, főleg egy ország vezetésének a stratégiája.
Kell tudni a célokat és hozzá az adott környezetben alkalmazkodóan ki kell tűzni a technikai feladatokat, amik illeszkednek a stratégiába...
Gyurcsányék alaposan kidolgozott tervével, úgy jártak , mint az autós, aki azt nézi, hogy működik-e az autó és taposta a gázt, csak azt nem nézte, hogy épp a sziklafal felé, vagy a szakadék felé tart az autó teljes gázzal.
Nézzük, hogy merre akarunk eljutni és ha az autó nem közelít a célhoz, akkor ki kell szállni belőle és gylaogolni kell!
Az országgyűlés szerda délelőtti döntése nyomán azonnal összehívták a szlovák kormányt, az ottani állampolgársági törvény módosítására.
Szerda délelőtt elfogadta az országgyűlés a magyar állampolgárságról szóló törvényt módosító javaslatot, amely biztosítja a határon túli magyarok számára, hogy egyszerűbben és kedvezményesen szerezhessék meg a magyar állampolgárságot. Közben Szlovákia várhatóan még szerdán saját állampolgársági törvényének módosításával válaszol a magyar döntésre: Pozsonyban azonnal összehívták a szlovák kormányt, amely megvitatja a szlovák állampolgársági törvény módosítását.
A nyilvánosságra került javaslat szerint amennyiben egy szlovák állampolgár önkéntesen felveszi egy másik ország állampolgárságát, elveszíti a szlovákot. Emellett nem tölthet be bizonyos munkaköröket sem, amelyek kapcsolatban vannak a nemzetbiztonsággal. Az MKP elfogadhatatlannak tartja, hogy a Szlovák Köztársaság bármely polgárának hátránya származzon abból, hogy kettős állampolgár - hangsúlyozta. A párt készen áll arra, hogy azoknak a szlovák állampolgároknak, akiket kettős állampolgárságuk miatt sérelem érne, a nemzetközi fórumokon is védelmet nyújtson - írta az MTI.
A magyar képviselők 344 igen, 3 nem szavazat és 5 tartózkodás mellett hozták meg a döntésüket. Nemmel voksolt az előterjesztésre a szocialista Gyurcsány Ferenc, Molnár Csaba és Szanyi Tibor. Tartózkodott három MSZP-s - Baracskai József, Oláh Lajos, Vitányi Iván - és két LMP-s - Dorosz Dávid és Szabó Tímea. Nem voksolt 21 szocialista frakciótag, köztük Lendvai Ildikó leköszönő pártelnök.
Támogatta szavazatával a javaslatot az MSZP frakcióvezetője, Mesterházy Attila és a volt házelnök, Szili Katalin is. Az új szabályok szerint akkor honosítható - egyéni kérelemre - kedvezményesen az a nem magyar állampolgár, akinek felmenője magyar állampolgár volt, vagy valószínűsíti magyarországi származását, és magyar nyelvtudását igazolja, ha büntetlen előéletű, és honosítása nem sérti Magyarország közbiztonságát és nemzetbiztonságát.
A Magyar Koalíció Pártja (MKP) üdvözli az Országgyűlés döntését a magyar állampolgársági törvény módosításáról - közölte az MTI-vel Dunajsky Éva, a párt szóvivője. A szlovák kormány által ezzel kapcsolatban kiváltott "hisztériát" az MKP "feleslegesnek és eltúlzottnak" tartja. A párt felhívta a figyelmet arra, hogy a magyar törvényt csak 2011. január 1-jétől fogják alkalmazni, s addig van elég idő a nézeteltérések tisztázására.
az van! :)
Úgy belehúztak, itt az elején, hogy az elkövetkező 3,5 évben meg majd nem csinálnak semmit! :)
úgy tudom választási törvény, de tök mindegy, mindkettőn lehet változtatni. Van még rá idő...
ez inkább alkotmányos dolog szerintem?
a választási törvényt később is lehet módosítani.
http://index.hu/belfold/2010/05/26/millios_tamogatasokkal_bucsuzik_hiller/
"Fajkasházy" megkapta ismét jól megérdemelt jutalmát a heti nyaláskoért.
Verebes apuka drága kisfia közel 100 millát kapott élete nagy filmjéhez, de szinte mindenkinek csurrant-cseppent valami.
De nem lesz kivétel a határon túliakra sem! Ugyanazok a jogok és kötelezettségek lesznek rájuk is érvényesek, mint ránk! Tehát nem kapnak kivételezést! Így csak akkor szavazhatnak és jár nekik EÜ-rendszer ha itt élnek és ide fizetik az adót! Ez számomra pozitívum!
Ahogy azt korábban már Semjén nyilatkozatát!!
http://index.hu/belfold/2010/05/26/elfogadtak_a_kettos_allampolgarsagot/
"Gyurcsány Ferenc, Szanyi Tibor és Molnár Csaba nem szavazta meg a törvényjavaslatot."
Ezen a 3 néven valahogy nem is tudok meglepődni.
"A Fidesz korszakzáró kommunikációs üzenete: vége az oligarchák korszakának. Bár azt, hogy ez a ködös „mély jelentéstartalommal” bíró mondat pontosan mit jelenet, azt majd a pártatlan Fidesz szubjektivitás eldönti.
A kommunikációs üzenetet ismerjük, na de nézzük a tetteket. Már ami az oligarchák korát illeti. A kijelölt miniszterelnök a hétvégén kiruccant Madridba. Facebook profiljára pedig büszkén kitette, hogy a MOL elnökével, Hernádi Zsolttal találkozott - nyilván véletlenül. A képet "felfedező" Uj Péter mikroblogján ennyit ír az eseményről: A kijelölt miniszterelnök a hétvégén Madridban harcolt az oligarchák ellen."
http://piroslapok.blog.hu/2010/05/25/orban_madridban_harcolt_az_oligarchak_ellen
Esetleg egy kis narancsfacsarót Budai Bernadettől? :D
http://piroslapok.blog.hu/2010/05/25/budai_bernadett_narancsfacsarot_arul
"A stop.hu arról számol be, a Jobbikon belül többeknek visszatetszést kelt a Novák Előd-Dúró Dóra házaspár „nyomulása”. Novák a párt alelnöke, sajtófőnöke és parlamenti képviselője egyben, míg Dúró szóvivő és parlamenti képviselő. „Dúró Dórát hamarosan menesztik a szóvivői posztról, mivel bizonyos vélemények szerint parlamenti képviselői munkája miatt szóvivői feladatait nem tudja száz százalékosan ellátni. Helyére új embert keresnek, nemsokára megkezdődik a válogatás” - nyilatkozta a portálnak egy jobbikos vezető."
http://mandiner.hu/cikk/20100525_ejti_durot_a_jobbik
Hajaj, mi lesz így a Dúró-fanokkal.
1 "Tapasztalat: Nem jön vissza." ...10fő alatti társasággal legalábbis. :))
Persze , persze, szerinted ha a szlovákok ezt így nyilatkozzák az biztos így is van...
Az EU-ban mindenütt létezik a kettős állampolgárság.
Hát ez a mondat meg külön vicc:
"A miniszter azt állította, hogy a Fidesz hosszabb ideig volt ellenzékben, mint amennyi ideje Magyarország az Európai Unió tagja, s ezért szemmel láthatóan meg kell tanulnia, hogyan kell viselkednie azokban az európai szervezetekben, amelyek szabályait most eléggé megsérti ."
Erre egy frappáns válasz az lenne, Orbán Viktor idősebb, mint az egész Szlovák köztársaság és ezért kéri, hogy mielőtt a szlovákok nyilatkoznak előbb tanulják meg, hogy mit tehet és nem tehet egy ország...
ne gyerekeskedj.. 4xen bőven túl 8keres tapasztalatok..20évig jártam az éjszakát..és nem nagy darab..
"Vagy mire észbe kapnál ott van a kés a torkodon, vagy odamennek hozzád öten tizen vasdorongokkal..."
ezt egy budai ficsúr képzeli el így ,)
Ibiza, biza te nagyon fiatal vagy és még soha nem voltál "élőben" veszélyhelyzetben.
Még ha nagy darab is lennél -amire nincs információm- akkor is a bűnözők nem úgy mennek oda hozzád, hogy légyszi add már oda a pénzed.
Vagy mire észbe kapnál ott van a kés a torkodon, vagy odamennek hozzád öten tizen vasdorongokkal...
Na ott aztán kíváncsi vagyok mire mész az ilyen típusú gondolataiddal...