Hozzászólás
tny2kerekre zárom a témát, ha már belekezdtem.
Sosem merült fel historikusan a történelemben hogy légúti vírusok ellen használnának maszkot. (Spanyolnáthánál próbáltak textilmaszkot, nem is működött a vírus ellen de a bakteriális felülfertőzések ellen jól védhetett)
A pestis idején a szagoktól védték magukat, mert úgy gondolták a szagok terjesztik.
A műtőkben a sebészi maszkok, a beteget és a sebét védték a cseppektől, (izzadtság vagy más cseppektől) az orvost nem védték ezzel semmitől. Ezért vízlepergető vagy vízállóak ezek a maszkok.
A kelet ázsiaiak a légszennyezéstől védik magukat a maszkhordással. Akár van járvány, akár nincs hordják, mert Taoisták.
A Tao szerint a légzés nagyon fontos, és mindenáron el kell kerülni a 'feng' azaz a mérgező levegő beszívását, ami a Csí energiákat csökkenti.
Másodlagosan az ipari forradalom után megemelkedett CO2 miatt elszaporodtak a pollentermelő fák, és a légszennyezettséghez súlyos pollenterhelés rakódik.
Harmadlagosan a keletieknél ez szociális kérdés is, "social firewall" a fiatalok azért viselik hogy jelezzék, nem óhajtanak kommunikálni idegenekkel, a fiatal nők pedig így távolítják magukat a kéretlen kontaktustól (egymás arcában vannak az emberek)
A keleti maszkdivat neve, 'smog couture'
Szmog divat. Mert a szmog miatt hordják.
Vírus elleni védelemre sosem használta eddig senki, mert több eszük volt.
Nyugodtan keress rá, hogy 'smog couture'
A pollen kapcsán a keresőszó a 'kafunsho'