Re: 2013.05.24.
Előzmény: #625542Az a baj a hivatásos rettegőkkel, hogy MINDIG a kommunizmust vádolják fel, mint végső állomást - csakhogy a kommunizmus egyáltalán nem a centralizációról szólt, hanem a marxista diktatúráról.
Márpedig ezen két fogalom köszönőviszonyban sincs egymással, egy centralizációnak (de pláne az államigazgatáson belül!!!!) nemhogy kára nincs, hanem nyilvánvalóan hasznot hajt. Az, hogy összevonja az állam a feladatait, az, hogy egy helyen mutatja ki a költségeket, az, hogy ennek alapján azt olcsóbban finanszírozza az sok minden, csak nem káros centralizáció.
Ez egyszerűen az, hogy az állam végre nem fejőstehén, hanem szereplő.
És ez ügyben érdemes azon elgondolkodni, hogy mekkora hatalmat centralizált az állam az elmult pár évben? Mennyivel nőtt meg az állam hatalma? VALÓJÁBAN SEMMIVEL.
Bármilyen hülyén hangzik, de ez az igazság. Egyszerűen annyi változott, hogy manapság többet beszélünk az ÁLLAMRÓL, több esetben találkozunk vele, de egyebekben érdemes megnézni, hogy SEM az erőszakszervezetek, SEM a pénzbehajtók, SEM általában az állami intézmények nem terjeszkedtek tovább, hanem éppen húzzák össze magukat, és ez az összehúzódás éppen a centralizáció miatt lehetséges.
Éppen az a lényeg, hogy a posztkommunista helyi kiskirályságok szűnnek meg (a'la Csák Máték leverése), és végre egységes központi irányítás lesz, amiben pont megszűnnek a helyi különbségek, differenciák, helyi urambátyáskodások és a helyi kiszolgáltatottság.
Nem mellesleg, egész Európa és a világ centralizál, elég csak a vállalatokra, multikra ránézni, olyan mértékben centralizálnak, mint még soha a történelemben és ezt egyébként vastapssal ünneplik ugyanazok a marxista közgazdászok és közben helyeslően bólogatnak, annak ellenére is, hogy ez egyebekben tömeges munkanélküliséggel jár. Az viszont, hogy az állam átvesz máshonnan közalkalmazottakat, az pont nem jár se munkanélküliséggel, se munkaerőtöbblettel, ez egyszerűen csak annyit tesz, hogy végre kimutatódik az, hogy:
MEKKORA AZ ÁLLAM ÉS HOGY AZ MIBE KERÜL.
Az, hogy ezenközben sokan hirtelen ráeszmélnek, hogy "eddig veszteséges önkormányzatban éltek, amit az állam és az adófizetők dotáltak" az talán egy kellemetlen ébredés, de nem véletlenül szoktam írogatni, hogy erre már 1990-ben kellett volna döbbenni, helyesebben, már akkor rá kellett volna döbbenteni a népet.