Re: nincs cím
Előzmény: #581737Ez a liberálkommunista szó feltehetőleg onnan ered, hogy:
Ugyebár nagyon régen, a 19. században a baloldal még a liberálisokat jelentette. Ehhez azonban a mai kifejezéseknek semmi köze, mert utána a komcsik és szocdemek lettek a baloldal, a liberális és konzervatív pedig egy másik dimenzió. Ha a 20. századot végéig nézzük, akkor baloldali az, aki a gazdaságban az erős állami beavatkozást pártolja a szociális igazságosság céljaiért, jobboldali, aki a szabad versenyes piacot. Liberális aki az egyéni jogokat részesíti előnyben, konzervatív aki inkább rendpárti vagy inkább családokban gondolkodik az egyének helyett. Kicsit összekeveredett a dolog, mert a liberális gazdaságpolitika szót is használjuk, ami igazából a jobboldali gazdaságpolitikával azonos.
Ennek értelmében lehetne mondani, hogy a liberálkommunista a szélsőbal és a liberális keveréke. Azonban erről sincs szó, mert nem ebben az értelemben használja AT. Ugyanis ez azt jelentené, bármennyire is ellentmondásosnak tűnik, hogy egy olyan társadalmat szeretne, ahol a teljes gazdaság állami tulajdonban van, ugyanakkor a politikusokat teljesen demokratikus módon választják, a vállalkozáshoz való jog kivételével pedig minden emberi jogot tiszteletben tartanak. Kb. ez az ami totális utópia.
Akkor nézzük valójában honnan is eredhet:
Az 1994-es mszp-szdsz összeborulás után keletkezett az, hogy baloldali-liberális, majd lett belőle baloldali liberális, immár kötőjel nélkül, azaz először csak két politikai irányzat szövetsége, majd elkezdték a kettőt összemosni, főleg jobboldali pártok hívei. Ennek a rövidítése a ballib, vulgárisabb kifejezése a liberálbolsevik, AT verziója pedig a liberálkommunista. Ennyiről van szó. Értelme továbbra sincs a kifejezésnek, főleg mert a Fidesz jóval balosabb az MSZP-nél gazdaságpolitikában(persze megjelennek jobbos elemek is, lásd egykulcsos SZJA, de a piacellenesség az baloldali), de azért sem mert az MSZP olyan távol van a liberálistól, mint Makó Jeruzsálemtől, az szdsz meg már nem létezik, meg különben is összekeverték a szabadosságot a szabadsággal.