Regisztráció Elfelejtett jelszó

Hozzászólás

TrendMan

Most hozzájutottam ahhoz, hogy elolvassam annak az ELEJÉT, amit --> AT a Hit és a Bizalom kapcsán irt. (a'la Görögország és Szlovákia)

Nem hülyeség, amit mond, a baj az egésszel az, hogy 'AKI NEM VELEM VAN, AZ ELLENEM VAN' stilusban adod elő, pedig a világ nem fekete és nem fehér.

Nyilvánvaló, hogy az egész EU bajban van, mert nem tudják eldönteni, hogy a takarékosság útját válasszák vagy a pénzügyi könnyités felé menjenek ill, ha mindkettő, akkor hogy állitják be ennek az egészséges egyensúlyát?

Ami meg a pénzügyi könnyitésből látszik és megtörténik, az valahol fennakad a rendszerben és a kisemberig már alig-alig jut le, miközben a megszoritások elsősorban a kisembernél csapódnak le.

Az is egyértelmű, hogy a világ egyfajta paradigmaváltás felé megy és az USA ebben a helyzetben is a saját liberális gazdaságpolitikáját és szemléletét exportálná mindenfelé.

Mivel a nagy pénzeket még mindig ők mozgatják, ezért ebben a helyzetben diktátumként is hat, amit tesznek.

Igy teljesen jogos egyfajta düh ebben az irányban.

A Hit és a Bizalom kérdésköre több sikon is értelmezhető, egyrészt - amit ti is irtok - mostanra a világ egészségtelen mértékben a pénz körül forog (általános értékrendi válság van, azaz Hit és Bizalomhiány általában), másrészt nem világos, hogy a döntési helyzetben lévő EU mit és hogyan fog tenni (Hit és Bizalomhiány a nagypolitikában) és Görögország végletesen megosztott (Hit és Bizalomhiány a görögök részéről saját magukban).

A megoldás mégsem lehet a régi értékek sulykolása és a pénz tagadása (sem a liberális megközelitéstől való kategórikus elfordulás), mert a globalizált világ nem tud müködni a pénz közvetitő szerepe nélkül, ez utóbbi meg liberális közegben sokkal jobban müködik.

Épp ellenkezőleg a pénz, mint értékközvetitő mellé kell más értékeket felsorakoztatni - amire alighanem a számitógép előtti szövegelés a legkevésbé hatékony módszer - és az értékek egy dinamikus és erős egyensúlyát hozni létre.

Ha megnézitek, azok az országok vannak leginkább bajban, ahol a közösségi érzés gyenge, ahol az emberek nem számithatnak más emberek támogatására a nehézségek közepette és ahol szokás másokkal szemben meghatároznia önmagát az egyénnek/csoportnak, azaz a hangsúly a szembenálláson van.

Mert az ilyen gyengeségekkel megvert társadalmak és csoportok úgy reagálnak a kölcsönre és a hitelre, mint amikor a drogdealer beeteti az iskolakerülő diákot, akinek üresség van a fejében ezért könnyű rosszra csábitani.

Ebben a helyzetben viszont nem csak a drogdealer a hibás, hanem a fogyasztó is!

És ez az oka annak, hogy a drog maffiát ostorozó mantrázott szólamok nem érik el céjukat, egyoldalúak és egy idő után már nagyon üresen konganak.