Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: nincs cím

Előzmény: #513891

"Neked olyasmi, hogy eszközarányos, tőkearányos nyereség mond vmit?"

Természetesen. Csak éppen egy olyan intézmény esetében, amelynek 10% tőkemegfelelésnek kell lennie, abban én teljességgel irreálisnak tartom azt a számítást, amely a 100%-ra vetít Tessék szépen a 10%-ra vetíteni, és máris látható lesz, hogy milyen brutális a valós profitráta.

"Rendszerváltás után a kétszintű bankrendszer kialakítása bankkonszolidációk feltőkésítések mnb-s veszteségek stb, mai értéken kb 40-60 milliárd ! dollárjába kerültek az államnak ! Nyilván volt privatizációs bevétel mellette de nem ekkora nagyságrend."

Természetesen, ezt is szépen elrabolták. Ebből is látható egyébként, hogy milyen gazdag is volt általában véve és ténylegesen az átadott Kádár rendszer, hiszen ezt is tulajdonképpen simán, mellényzsebből kifizettük, ahelyett, hogy kifizettettük volna azokkal, akik a piacra akartak volna lépni. De mint tudjuk, a lényeg nem az volt, hogy azt nézzük meg, hogy a Kádár rendszer valójában eszközarányosan, tőkearányosan hogyan is szuperált, hanem az, hogy mindenáron tönkretegyék, felszámolják az államot és az állami vagyont azok, akik gyűlölik az államot és az anarchiában hisznek, amiben mindekit ők b*szhatnak meg, a la kutyás hasonlat.

"90-es években tőkearányos nyereség EU-s átlag alatt. 2000 környékétől kb 2006-7-ig eu-s átlag felett volt olyan év a csúcs, hogy 20% körül ami nagyon komoly."

Nem nagyon komoly, hanem undorítóan magas, különösen ha figyelembevesszük, hogy a nyereség java részét valójában az anyabankok mutatták ki az anyaországban. Írtózatos profitráta.

"Válság kitörése óta csökken 2010 -ben és 2011-ben reálértéken veszteség, azaz nem érte el az infláció szintjét a tőkearányos nyereség ami bankadó , végtörlesztés nagyságrendileg 2010-2012 időszakra durván 300-400 milliárd Ft-ot von el tehát mondjuk évi 120 milliárd okoz."

Ami nudli az ágazati nyereséghez képest, amelyet fényesen igazol az, hogy ezek a pénzhez nem értő idióták, ezek a pénzügyi analfabéták nem szedik a sátorfájukat és mennek oda, ahol többet tudnak keresni, hanem képzeld, most már inkább a növekedésen törik a fejüket, meg a piacszerzésen. Biztosan nem hallottak még a banyaiz féle számításokról, amely szerint nekik valójában már régen el kellett volna innen költözniük... de mégsem teszik. Mert még mindig megéri eszköz és tőkearányosan is nekik. Ebben az esetben pedig én inkább nekik hiszek, ha nekik megéri, engem igazán nem fog zavarni, ha maradnak és reális adót fizetnek.

"ezt gondold tovább pl az anyabankok tőkeelosztására adott országok között, illetve hitelezés költségeire , nagyságára milyen hatással van."

Hála Istennek, legalább nincs uzsorázás, hitelezés eddig se volt.

"Persze lehet sanyargatni őket minden egyes eltúlzott teher kb öt -tízszeresen vissza is üt a gazdaságban"

A fogyasztás az érték című bukott ideológiát nem kívánom tovább ostorozni, szerintem kár állandóan szóbahoznod: köztudott, hogy pontosan ettől nézett ki eddig az ország, mert az uzsorát öt-tízszeresen számolták el a GDP-ben, ennek megfelelően valójában az ipar, gazdaság, termelés tervezett felszámolását fedték el vele, elhitetve az emberekkel azt, hogy ingyen is lehet élni, nem kell dolgozni.

Tudod mi ennek a következménye?

Ha most alkalmazottat keresek, akkor kb ott kezd el elhomályosulni a kiszemelt ember szeme, amikor azt mondom, hogy "dolgozni kell". "Hja, hát ő azt hitte, hogy csak a fizetést kell majd felvenni... különben is ezt, meg azt, meg még azt adjak neki..." és utána jön az, ami a csúcs, hogy egyébként csak papírja van, de esze mínusz ahhoz, amihez állítólag ért. Ezt tette az, hogy munka nélkül is van élet a Földön.