Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: ???

Cimballi Előzmény: #246915

Örülök, hogy ennyire sokat rágódsz az elméleten.

Először is igyekszem / igyekszünk minden kérdésre választ adni. Beszéltünk Kissherceggel, már most annyi kérdés állt össze, hogy azonnal belevághatnánk a következő részbe. Nem fogunk, de gyorsabban kihozzuk, mint a májusi "számot" és mindenképpen továbbmegyünk ezen a tyúk-tojás vonalon.

Mostani válaszomhoz először két gondolatot magából a blogbejegyzésből ismétlek meg:

1) Egy tényadat: soha nem volt még úgy recesszió a világban, hogy a tőzsde már előzőleg ne kezdett volna esni - ennyire okosak lennének a tőzsdések, vagy az ottani hangulat valaminek az előfutára / barométere?

2) Amikor az emberek optimisták, "akkor a fejlődésre és a produktivitásra fókuszálnak, míg az esések idején a korlátokat látják és passzivitásba, jobb esetben csak konzervativizmusba menekülnek". Vagyis ha a fejlődésre koncentrálnak, bátrak és optimisták, akkor ennek megfelelően hozzák meg a döntéseiket legyen szó vásárlásról, vagy hitelfelvételről és megfordítva.

Na jó, de miért ingadoznak ide-oda???

Elliott szerint ez a természet törvénye. Minden a világon a hármat előre kettőt hátra ritmusban fejlődik. Az emberiség gondolkodása, ill. a társadalom fejlődésének ritmikus váltakozása is ezen elv szerint működik. Csak egyetlen hely van, ahol ez „műszeresen” megfogható. A tőzsde. A tőzsde, ami Bertold Baruch szerint nem más, mint mindenki, az egész társadalom globális reménye és félelme a jövőre vonatkozóan.

Kibírod ezzel a válasszal a következő számig?

Végül egy fontos gondolat, azoknak, akik azt hiszik, mi csak folyton károgó, pesszimista emberek vagyunk. Elliott elmélete a létező legoptimistább megközelítése az életnek, világnak. Ő azt mondja, hogy a fejlődés és az haladás (progression) örök, a piacok egyre messzebbre és messzebbre jutnak, de közben jól előrejelezhető módon fluktuálnak is.