Utólag én is tudok okos lenni, na de a jövőre a gazdaságot megjósolni (szerintem) a várható politikából lehet a legnagyobb százalékban. Ez pedig nem túl biztató.
Utólag én is tudok okos lenni, na de a jövőre a gazdaságot megjósolni (szerintem) a várható politikából lehet a legnagyobb százalékban. Ez pedig nem túl biztató.
Ha nem is Zsiday, de concorde + a főnöke:
http://nol.hu/belfold/menekules-a-gyozelembe-1607103
érdekes írás
Magyarország túl kicsi ahhoz, hogy ne legyen mindenben politika. Zsiday blogja általában könnyed és közérthető oldalról közelíti meg a befektetései mögötti gondolatait. Nem védem, mert mondhat hülyeséget. Általában mit gondolsz róla?
http://zsiday.hu/blog/olimpiapaks2-eup%C3%A9nzek-baj
"OLIMPIA+PAKS2-EUPÉNZEK = BAJ
2016, Január 15 - 13:05
Magyarországon a 2012-es Matolcsy-csomag generálta utolsó recesszió után elindult a hét bő esztendő, a gazdaság folyamatos fellendülésben van. A legnagyobb veszélyt erre a fellendülésre az idei évben várható EU-pénzek visszaesése és az ezzel párhuzamosan bekövetkező globális gazdasági lassulás jelenti - mindkettőről többször írtam én is, mások is. Nem tudjuk ennek mi lesz az eredője, de keményen kell harcolni, hogy ne lassuljon be komolyabban a gazdaság 2016-ban. A kormányzat láthatóan minden megtesz, komoly fiskális stimulus az adócsökkentés (SZJA), és a lakáspiac szándékolt felpörgetése. Emellett láthatóan határozott szándék van az EU-s pénzek idei visszaesésének kisimítására, és ismerve a MEH kiváló emberállományát, valószínűnek tűnik, hogy sikerrel járnak, és nem lesz akkora visszaesés a kifizetésekben, mint gondoltuk eddig. Azonban ez egyben a problémát is jelenti hosszabb távra:
http://www.portfolio.hu/unios_forrasok/gazdasagfejlesztes/rendkivuli_bej...
Ha megnézzük a cikkben lévő grafikont, akkor láthatjuk, hogy a kormányzat erőteljesen előrehozza az európai pénzesőt, ami azt jelenti, hogy egyéb nagy gazdaságpolitikai malőrök híján 2019-ig valószínűleg fennmarad a növekedés, hiszen ha a GDP 5-6-7%-át kitevő ajándékkal nem tudunk nőni, akkor semmivel sem. De mi lesz utána?
A következő években láthatóan kimaxoljuk az ingatlanpiacot, feléljük a globális kamatcsökkenés miatti kamatmegtakarítást az államadósságon (ami önmagában évente több száz milliárd forint), előrehozzuk az európai pénzek kifizetését, levisszük az adókat, így a fogyasztáson keresztül stimulálva tovább a növekedést. Ezután sok minden nem fog maradni, hiszen ezen intézkedések által valójában a későbbi évekből kölcsönözzük a 2016-19 közötti növekedést, így akkorra már semmi sem jut. EU-s mankó híján, várhatóan növekvő inflációs/kamatkörnyezetben, addigra már bőven túlpörgetett fogyasztással és teljesen beszűkült munkaerőpiaccal önmagában is kinézhetne egy többéves stagnálás a magyar gazdaságnak 2020-tól. Ha ehhez még hozzáadjuk az Olimpia és Paks2 költségeit, és terheit, akkor 2020 után simán összejöhet egy nagy krach Magyarországon. A hátszelét vesztett gazdaság potenciális növekedési képessége minimális lesz, és ha még ezt a két batyut is a nyakába akasztjuk, könnyen megroppanhat.
A hét bő esztendő fele nagyjából már letelt, úgyhogy élvezzük a fellendülést, amíg lehet, mert a 2016-19 közötti növekedés árát 2020 után bizonyára meg kell majd fizetni..."
Egy fiktív kötvény vállalati kötvény amire alapjáraton nincs beva. Becsődöl a cég , kiderül fiktív cucc is volt erre jönnek az ötletelések visszamenőleg 30 millára emelni és beva .
Közben fejlesszük a tőzsdét. Párhuzamos ötletként.
Egy valami kijelenthető nagy biztonsággal így nehéz lesz. :) Visszamenőleges törvényalkotást el kellene felejteni jogállam címszóval. Sok minden mást is el kellene felejteni hozzá.
De hajrá, maga az ötlet jó, végre nem valamit rombolni .
Rá gondoltam. Musk, Mask minden jutott eszembe nem ugrott be a neve. :)
Mit művelt az az ember is, pedig azért amcsi tőzsdefelügyelet nagyobb tapasztalatokkal bírhat az ilyen ügyekben. Igaz most a mi felügyeletünk is gyűjtött néhány tapasztalatot Q-tól, Marcsikáig bezárólag. A tőzsdefejlesztésben még vannak hiányosságok a mutyizásban viszont átvesszük hamar a nemzetközi trendet. Azért az a Quaestor fiktív kötvény ügy , csúcs na.
Ami azóta megy, hogy a bankok fizessék ezt meg, őrület. Tőzsdét akarunk fejleszteni és akkor van egy nagy balhé és visszamenőleg törvényekkel rányomni a többi szereplőre? Hogyan akar így bármit fejleszteni? Annyira átgondolatlan rendszertelen agyatlan dolgok ezek . Egyik lépés keresztbe a másiknak. :)
Maga a szándék dicséretes fejleszteni akarják csak több gondolkodást vigyenek bele ha lehet.
Az része, hogy vannak csalók stb az sajnos része, arra kellene törekedni minél jobban megszűrni ezt, hogy ne ez legyen a meghatározó. Pl Enron ügy amcsiknál mekkora csalás volt, vagy ez a csóka nem jut eszembe a neve aki piramisjátékot művelt az ügyfelek pénzével évtizedeken keresztül . Az amerikai Marcsika csak kicsit nagyobb volumenben űzte az ipart. :)
Cégek csődbe mennek egyebek
Ettől még az nagyon fontos lenne, hogy sok cég legyen használják a tőzsdét . Legyen a buxban 500 cég nagy cégek ezeket kellene célozni.
Nem az ilyen azt se tudjuk mi fán terem a tőzsde , de biztos gonosz , nem kell ez a dolgozó népnek történetet amerre elindultunk. :)
Szóval támogatom ezt a lépést mnb részéről. Csak komolyan csinálják ne a Mekk mesterkedés.
Tőzsde is egy gazdaságfejlesztési eszköz lényegében, sőt a legjobb eszköz erre. Képzeld el azt Usában pl hirtelen erre a bét színvonalra zuhanna a tőzsde . Gazdaságuk belefúródna a talajba. :) Forrásbevonások tőzsdéről és a többi ezer szállal kötődik mindenhez .
Nálunk a 0-ról kell felépíteni majdhogynem kis túlzással. 2-3 éve még ott tartottunk , hogy a gonosz nyugdíjpénztárak a gonosz tőzsdén eltőzsdézik a keményen dolgozó kisemberek pénzét. Sötét középkor nagyjából. :) Innen kell építkezni.
Lengyeleket emlegetik példaként mennyivel előttünk járnak tőzsdeügyileg, jó kiindulópont őket utolérni megcélozni. Mnb is emlegetett ilyesmit amivel egyet tudok érteni. Ne nézzünk rögtön nagyon magasra a dagonyából elég lesz picivel magasabbra.
"Gazdaságfejlesztési célból talán a legfontosabb a hazai magánkézben lévő közép/nagyvállalatok tőkepiaci bevonása, mind a részvény, mind a kötvénypiacon keresztül. Ezeknek a cégeknek a tőzsdei jelenléte egyrészt nagyobb átláthatóságot biztosítana"
Ez ugye csak vicc? "a tőzsdei jelenléte egyrészt nagyobb átláthatóságot biztosítana"
Hagyjuk már. Itt mindent meg lehet csinálni, lásd RFV és társai. Még hogy nagyobb átláthatóság....
Zsiday mesternek teccene az állami tőzsde, hát kíváncsi leszek valóban megvették e Matóék.:
http://zsiday.hu/blog/t%C3%A9nyleg-lesz-%C3%BAj-t%C5%91zsdei-aranykor
Már nagynak vélik az alapot.
http://www.vg.hu/penzugy/tizszazalekos-jutalekot-kernek-460691
értem én ezt de mért fáj az nekik, hogy sokan fektetnének be náluk?
Nem tehetik ki - a köszönjük az érdeklődést, de inkább másik termékünket válassza - táblát.
ennyi erővel beírhatták volna azt is, hogy nem fogadnak el új jegyzést.
Akkor most mennyi az annyi?
Regen 1% volt a veteli jutalek. ( http://www.con.hu/resources/pdf/kondicioslista_20151001.pdf )
Most meg az irjak hogy "10% + 5% az alapkezelő által bevezetett, közvetlenül az alapba befolyó jutalék" ( http://www.con.hu/resources/pdf/kondicioslista_20151111.pdf )
Ha jol ertem akkor egy most befektetett 1 misibol 100e megy a Concordhoz/Zsiday-hoz, 50e meg az alap eszkozeerteket gyarapitja (szoval az eddigi befektetok kozott szetoszlik).
Ide akartam berakni a Nyilasibol megmarado morzsakat januarban, de 15%-os beugro kicsit soknak tunik.
Pontosan... és az eszközértéket nem akarják emelni.
Úgy gondolják 60csillárd felett nehezen tudnának adott piacokon "rendes" pozit nyitni/zárni nagyobb árfolyamhatás nélkül.