Regisztráció Elfelejtett jelszó

Stabilan tartja az ütemet

Koffein

Stabil eredményt várunk a második negyedévben az ANY Biztonsági Nyomdától. A csütörtök délután várható negyedéves jelentésben a bevétel ugyan csökkenhet éves alapon, azonban az eredménysorok erősek lehetnek, valamint az EBITDA szint továbbra is 10 százalék felett alakulhat.

Csütörtökön tőzsdezárás után teszi közzé második negyedéves számait az ANY Biztonsági Nyomda. Összességében az első negyedévben látott tendencia folytatódására számítunk, ami a tavalyi év gyengére sikerült második feléve után mindenképp bizakodásra ad okot.

Az árbevétel nem lesz kiugró, főleg a tavalyi év azonos időszakához képest, de az értékesítés stabilan hozhatja a 4,4 milliárd forint körüli értéket meglátásunk szerint.

A magasabb hozzáadott értékű termékszegmensek értékesítése az első negyedévet követően továbbra is erős maradhatott, ami a profitabilitásra pozitív hatással volt. Véleményünk szerint az EBITDA marzs továbbra is a lélektanilag fontos 10 százalékos szint felett maradt, hasonlóan az első negyedévhez és a tavalyi év azonos időszakához.

Az általános költségek magasan maradhattak a második negyedévben, mivel tavaly júliusban bevezettek egy új teljesítményösztönző rendszert az értékesítésben. Emiatt az adott negyedévekben az árbevételhez erősen kötődik a személyi jellegű költségek alakulása, így az előző negyedévhez hasonlóan 1 milliárd forint feletti költségre számítunk.

Összességében a nettó eredmény a tavalyi év első félévéhez képest 5,4 százalékkal lehetett jobb idén. Bár az általános költségek teljes mértékben nem tükrözik a pásztói gyártóegység tavalyi bezárásának pozitív hatásait, mert időközben az értékesítés költségeinek elszámolásában a fent említett változás következett be. Ugyanakkor a közvetlen költségek az általunk korábban vártnál kedvezőbben alakulnak.

A 4-szeres EV/EBITDA alapú értékeltség nem mondható magasnak, a közvetlen versenytársakhoz képest jelentős, 40 százalék körüli diszkontot jelent. Az értékeltség részben jogos, mivel nem igazán látszanak azok a rövid távú katalizátorok, amelyek egy jóval magasabb árazást indokolnának. Véleményünk szerint három tényező magyarázza az ANY felé irányuló túlzottan pesszimista hangulatot: Magyarország politikai és makro kockázata, az alacsony likviditás, illetve az, hogy az ANY egy defenzív részvény és a részvénypiacokon most inkább a kockázatosabb befektetéseket keresik a befektetők (risk on mood).

http://marketing.equitas.hu/images/admin/merleg/gspark/20130812_any.jpg