Re: nincs cím
Előzmény: #645896Banyaiz,még egyszer utoljára.
Az árfolyamrés nem létezik a bankok számára, hiszen a tőzsdén, vagy más bankkal megegyezve váltanak devizát középárfolyamon. A más bank akár az anyabank is lehet, de most induljunk ki abból, hogy a Raiffaisen megállapodik a CIB-bel, és vica versa, hogy ott váltanak, "mert ez a szabály" és ennek okán az MNB közepet választják ki elszámolásnak.
De tök mindegy, hogy ez micsoda, nincs jelentősége.
A jelentősége annak van, hogy ők a devizával történő számolásnál éppen az árfolyamra hivatkozással az árfolyamkockázatot kivédik (nyilván nem nyernek, vesztenek pusztán ezen egy fizető ügyfél esetében), de akkor már nyernek, amikor a forintos költséget is devizásítják, márpedig ezt tették többek között.
Node ezt már nem lehetett, akkor is marad az, hogy ha korábban az árfolyamrés mondjuk 10 Ft volt, akkor kétségtelenül MINDEGY az árfolyam, hiszen BÁRMELY árfolyam esetében 10 Ft-ot kerestek, amiből mondjuk 3 Ft volt a tényleges költség, akkor 7 Ft-ot kaszáltak ezen.
Viszont ha kiszélesítik az árfolyrést 20 Ft-ra, akkor a 7 Ft helyett 17Ft-ot keresnek, ami szolid 242%-os emelés ezen az egy tételen, vagyis simán lenyúlják az ügyfelet. Egyebekben persze megjegyzem, az árfolyam ismét lényegtelen, hiszen BÁRMELY árfolyamnál ezt nyerik meg.
De ha 7Ft-ot, vagy 17Ft-ot keresnek, akkor az már nagyon nem mindegy, és pont EZÉRT semmis minden olyan devizaszerződés, amely ezt a tételt nem szabályozta tételesen, ugyanis a bankok MINDEN esetben TUDHATÓAN többet számoltak el ezen a tételen, mint amennyi a váltás tényleges költsége volt, azaz hasznot húztak egy költségelemből, ami tilos.
NA érted, vagy nem érted, hogy miért nem érdekel senkit az aktuális árfolyam, vagy maradjunk inkább abban, hogy küldjek neked egy láda banánt virtuálisan?