Re: nincs cím
Előzmény: #641768Te ezt most tényleg direkt csinálod? Nem vagy te ennyire hülye.
A leány-anyabank viszonyt más formában így lehet felírni: TULAJDONOS - CÉG. Namármost, ha a TULAJDONOS azért dobja a céget, hogy ne álljon helyt a követelésekért, azt hívják csődbűntettnek. Nem fogom tovább magyarázni, mert NEM AKAROD érteni, úgyhogy csak gúgliztam egyet:
"A fedezetelvonás és a hozzátartozók
Fedezetelvonás esetén a hitelezők kijátszásáról van szó, vagyis arról, amikor az adós azért köt szerződést vagyontárgyai tekintetében (pl. eladja vagy elajándékozza), hogy meghiúsítsa a vele szemben fennálló követelés behajtását."
Csak hogy értsed, a TULAJDONOS dobná a TULAJDONÁT, hogy szabaduljon a betétesek kifizetésének kötelezettsége alól, mert ezt jelenti az, hogy bezárja a leányt, és nem számol el a betétesekkel.
És a kedvedért az új BTK:
"Tartozás fedezetének elvonása
405. § (1) Aki írásbeli szerződés alapján fennálló követelés fedezetéül szolgáló vagyont részben vagy egészben elvonja, és ezzel a tartozás kiegyenlítését részben vagy egészben meghiúsítja, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Aki az (1) bekezdésben meghatározott cselekményt a gazdasági tevékenységből származó tartozás fedezetéül szolgáló vagyonra követi el, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(3) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha (2) bekezdésben meghatározott bűncselekményt különösen nagy vagy azt meghaladó értékre követik el.
(4) Tartozás fedezetének elvonása miatt az elkövető nem büntethető, ha a tartozást a vádirat benyújtásáig kiegyenlíti."
És akkor tessék, nesze neked:
407. § A részvénytársaság, a korlátolt felelősségű társaság, a szövetkezet, az európai részvénytársaság vagy az európai szövetkezet vezető tisztségviselője vagy tagja, aki a társaság saját tőkéjét részben vagy egészben elvonja, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Van még kérdésed, vagy végre elhiszed, hogy nem működik az, amivel a marxisták uszítani akarnak? Ha nem tőkésít fel és ezáltal csorbul a saját tőkéje, ami veszélybe sodorja a betétesek pénzét, az bizony BTK-s esemény.
Ja igen és mellesleg: Amellett, hogy köztörvényes lenne, még azonnal semmissé is tehető egy ilyen célra irányuló megoldás, és még ha át is surran, akkor is teljes anyagi felelőséggel tartozik a tulajdonos.
Ergo a TULAJDONOS (anyabank) nem léphet le és KÖTELES a tőkeemelésre, vagy az intézmény végelszámolására az EU konfrom BTK alapján is.