Regisztráció Elfelejtett jelszó

Holdraszállás, Mars-expedició, NASA

az ultiban is van olyan …

#834451 tozsdenyul

az ultiban is van olyan hogy renonsz

Azon gondolkodom, minek minösül az, amikor a holdraszállást a marsraszállás jellemzöivel próbáljuk cáfolni

Még szerencse, hogy akiket érintene, azok erös szembehunyás mellett is tudják hogy kit vagy mit nem szabad olvasni, ösi túlélöösztön ez a mémek részéröl :)


De megáll és pont úgy, a…

#834281 Varoka Előzmény: #834232

De megáll és pont úgy, ahogy érzed. Koordináta rendszer kérdése.

igenA szökési sebességné…

#834235 tozsdenyul Előzmény: #834227

igen

A szökési sebességnél nagyobb sebességgel érkezik meg a marshoz, ezt gyorsan le kell csökkenteni rakétával, hogy meglegyen a befogás és orbitális pályára állás. Ne "szaladjon túl".

Utána, kicsivel a szökési sebesség alatti sebességröl ráérnek jó hosszasan, de olcsón lassulni légköri fékezéssel.

(Az üzemanyag nagy luxus, meg nagy teher, mert ráadásul azt a súlyt is fel kell gyorsítani még több üzemanyaggal, bármi ami csökkenti a szükséges mennyiséget, óriási kincs)

Ha már sebességnél tartu…

#834232 Ricsi Előzmény: #834227

Ha már sebességnél tartunk, mihez viszonyítjuk azt a sebességet? Mert ez a fogalom nem áll meg magában. Ahogy itt ülök, nekem is van mindenféle sebességem mindenféle testhez képest, de én mégis azt érzékelem, nyugalomban vagyok. De mondom, mindegy a számomra, mert tényleg mindenki abban hisz, amiben akar. Pl valszeg én vagyok itt az egyetlen pünkösdi keresztény is, és ez sem rendít meg abban, hogy továbbra is ez legyen a hitem.

és a Holdon arra nem is…

#834227 rbbj11 Előzmény: #834220

és a Holdon arra nem is volt feltétlenül szükség míg a Mars nál feltétlenül szükség van rá a különböző érkezési sebesség és a különböző orbitális pálya sebesség miatt .Ha jól értettem ?

mert teljesen más a fizi…

#834226 rbbj11 Előzmény: #834192

mert teljesen más a fizikaja a kettő ügyek, de nem fogom nyuszi részletes és mindenki számára érthető valaszait bemásolni , végy erőt magadon és tegyél kivételt és olvasd el ;) nagyon jól leírta

azért választják a marsn…

#834220 tozsdenyul Előzmény: #834192

azért választják a marsnál a légköri fékezést, mert sokkal kevesebb üzemanyagot igényel. De sok idöt vesz igénybe. Idöböl több van, mint üzemanyagból.

Hasonlóhoz két dolog hiányzott a holdnál , nincs idö, és nincs légkör se. Így nincs lehetöség légköri fékezésre.

Basszus, nem az a gond, …

#834192 Ricsi Előzmény: #834137

Basszus, nem az a gond, hanem az, ha erre van megoldás, akkor most a Marsnál miért tökölnek 2 hónapot a fékezéssel. Komolyan nem érted a kérdést? Miért nem pont úgy csinálják 2018-ban, ahogy bevált 1969-ben? Elfelejtettük? Közben eljött a sötét középkor?

Jó kis téma! Most nyitok…

#834172 TrendMan

Jó kis téma! Most nyitok egyet:

"Jártak-e ufók Dél-Amerikában???" címmel!

na, szóval az ExoMars mü…

#834162 tozsdenyul Előzmény: #834160

na, szóval az ExoMars müholdprogram 2016-ban egy 134 perces direkt rakétalassítást alkalmazott, majd ezután légköri lassítást.

Úgyhogy van lassításra szükség...

18-22,000 km/h (relatív) sebességgel érkezett a marshoz

17,000 km/h körüli sebességröl indult a légköri lassítás

(A szökési sebesség a marsnál meg 18,000 km/h környéke)

És hogy mindez csak klaviatúrán ennyire egyszerü - leszállóegységet is vittek mühold mellett tesztelni, a teszt sikerült, csak a leszállóegység nem élte túl.

igen Pl a linkelt terv s…

#834161 tozsdenyul Előzmény: #834160

igen

Pl a linkelt terv szerint (ez 2016-os ember nélküli utazás, de jó közelítés)

134 perces nagyteljesítményü lassulás kell a végén (a holdnál 12 perc se volt, talán 6-7 perc)

(Ami komoly idö, szerintem el lesz az nyújtva hosszabban, elviselhetöbbre , de ez részlet )

A Nap folyamatosan lassítja majd, de ez most elhanyagolható, 90-100,000 km/h-val érkeznek, nem 5,000 km/h-val, mint a holdnál


Itt egy videó meg cikk a marsi megközelítésröl

http://blogs.esa.int/rocketscience/2016/03/18/the-...

Mondjuk én úgy értelmezem, hogy heliocentrikus sebességekröl van szó, és így maga a Marsrendszer is halad 80,000 km/h-val, és a végén csak ehhez a sebességhez kell lelassulni.

Ráadásul olyan pályán, hogy a mars gravitációja is elösegítse a befogást.

Tehát nem olyan kis sebességekröl van szó, mint a holdnál, de ezt is meg lehet okosan tervezni és akkor nem is olyan hatalmas itt se.