Regisztráció Elfelejtett jelszó

Japán Atompara hatása az Energia árakra

Amúgy az osztrákok sem s…

#362520 lioon76

Amúgy az osztrákok sem semmi, hogy itt akarják a határunk közelébe megépíteni a saját szemétégetőjüket, hogy az uralkodó szél hozzánk hozza a "szemét" füstjüket.

Olyan bojkottot indítanék az osztrákok ellen itthon, mind állat...

Semmilyen osztrák terméket nem engednék be az országba, sőt még síelni sem oda járnánk, hanem szlovéniába vagy akár hová...

(a k..va annyukat)

Re: Atomerőműveket zárhatnak be EU-ban?

#362519 lioon76 Előzmény: #362390

Hát lehet, hogy igazad lesz Gentlemanus!

Úgymond most előmelegítik azon döntés előkészületeit, hogy ne érjen meglepetés minket, ha Paks-ra azt mondják, hogy 20-30% vagy akár ennél is nagyobb teljesítménycsökkenésre is el kell szánnia magát a Magyar kormánynak, hogy utána a saját országuk tulajdonába lévő ELMŰ, ÉMÁSZ, DÉMÁSZ-t preferálva nagyobb piacot harapjanak eme kis országunkból!

Re: Atomerőműveket zárhatnak be EU-ban?

#362391 Donoo Előzmény: #362390

stressztesztek? ne viccelj, ezek is olyanok lesznek, mint a banki stressztetsze, amin átment pl, a bank of ireland, allied irish bank és hasonlók..

Atomerőműveket zárhatnak be EU-ban?

#362390 gentlemanus

Ezt figyeld:

Az EU energiaügyi biztosa úgy vélte, lesznek olyan atomerőművek Európában, melyek nem fognak megfelelni az év végéig végrehajtandó stresszteszteken. A kijelentés különösen annak fényében keltett meglepetést, hogy a biztonsági felülvizsgálat szempontjait csak ezt követően fogják meghatározni - számol be a BruxInfo.

http://www.portfolio.hu/vallalatok/energia/atomeromuveket_zarhatnak_be_europaban.146788.html

Na már látom előre, hogy nagy német-francia egyetértéssel majd kitalálják, hogy a hazai áramtermelés felét adó paksi atomerőmű bizony nem felel meg a stresszteszteken. Hogy lehessen tömni az itteni helytartóik zsírosbödönjeit..... Mert ugyi Elmű - Émász - Démász stb. azok nem kicsit nem magyar tulajdonok ....

Na majd akkor lesz itt forradalom....... De nem fülke....

Re: nincs cím

#362377 lioon76 Előzmény: #362376

Hát ez lenne az alternatív energia?

Pannergy-re kíváncsi vagyok, hogy milyen jövő vár!

Vajon miként fog ez hatn…

#362375 lioon76

Vajon miként fog ez hatni a villamos energia piacra, Jobban fogják-e támogatni a megújuló energiát vagy ez csak a színjáték!

Az eléggé fura lenne ha most meg a szén árak mennének az egekbe!

Hisz az mégis csak környezet szennyező vagy sem?

Nem vágom ezt a napenerg…

#362000 lioon76

Nem vágom ezt a napenergiás történetet, de pl. mekkora teljesítményű energiát milyen veszteséggel lehet pl. 1000 km-re elszállítani?

Itt a megtermelt energia és a szállítás, tárolás, veszteségre gondolnák?

Re: nincs cím

#361999 Donoo Előzmény: #361995

100$ alatti olajárfolyamnál nem nagyon éri meg napenergiát használni, a legtöbb napenergiával foglalkozó cégnek ilyen az árfolyama

Hát ez is egy kérdés, de…

#361998 lioon76

Hát ez is egy kérdés, de az is, hogy a gáz és az olaj még mennyi ideig táplálja az arab népnek a jólétét?

Valószínű, hogy egy teljesen új irányú energiaárak fognak kirajzolódni valószínűleg, aminek szerintem még csak a kezdetén vagyunk!

nem olyan túl régen hall…

#361996 _pda_

nem olyan túl régen hallgattam a rádióban egy energiaügyi szakértőt, aki elmondta, h elég végesek a föld uránkészletei, tehát az atomenergia hozzáférhetősége is elég korlátozott

Re: nincs cím

#361993 Donoo Előzmény: #361987

az esést a japán katasztrófa okozta, a mostani emelkedést meg a közel-keleti hírel. de ez csak az én elképzelésm. Nem tom, nem foglalkozom az olajjal. Az olaj topikban biztos tudják, hogy hol vannak...

Érdekes volt a tegnapi o…

#361987 lioon76

Érdekes volt a tegnapi olaj esés, majd a mai rendkívül masszív dinamikus bandukolása az olajnak! Kérdés, hogy mi várható a Japán erőművel a napokban, szerintem lesznek itt még csapkodások mind az olaj és a gáz árában.

Rendkívül ideges a energia piac is!

Vajon megint megindulhat az olaj?

Mennyin van az ellenállási ár az olajban és a földgázban?

Re: Energia árak a jövőben?

#361985 Donoo Előzmény: #361980

frankfurti tőzsdén, ezeket ismerem nagyjából

napenergia

SWV : Solarworld AG

szél

VWS : Vestas Wind Systems Aktieselskabet

NDX1 : Nordex Se

USa tőzsdén meg napenergia:

SPWRA, LDK, STP

Re: Energia árak a jövőben?

#361980 lioon76 Előzmény: #361979

Talán a németek telepítettek óriási napkollektorokat Afrikába?

Csak kérdés, hogy mekkora veszteséggel hozzák majd el Európába?

Lehet, hogy erre is bazíroznak?

Tényleg milyen európai alternatív energiával foglalkozó részvények vannak? (napenergia, geotermikus energia, szélenergiával foglalkozó cég, aki a tőzsdén is van)

Re: Energia árak a jövőben?

#361979 Donoo Előzmény: #361975

Semmi hatása nem lesz sztem, most a németek megmutatják a népüknek, hogy milyen ügyesek és lekapcsoltak pár atomerőművet, erre megdrágul náluk az áram ára... Ezt a katasztrófát a BP olajszennyezéséhez tudnám hasonlítani, ott is mentek a dolgok, hogy nem lesz több mélyfurás stb, sokan már azt mondták, hoy csődbe megy a BP...

"Az Amerikai Egyesült Államok, Franciaország és Japán adja a világ nukleáris energiájának 57%-át."

Obama pont ma mondta be, hogy a nukleáris energia része az USA jövőjének, ráadásul a globális felmelegedés ellen harcolnak, akkor nincs más lehetőség.

Egyébként minél magasabb az olaj ára, annál jobban térnek át az alternatív energiaforrások felé sztem...

Energia árak a jövőben?

#361975 lioon76

Mi a véleményetek, hogy a Japánban bekövetkezett Atompara miként fog hatni a világ energia áraira? Ez alatt értem ( Olaj, Földgáz, alternatív energia források, szél és napenergia stb..., valamint ezen cégek részvényeire a jövőben)